APEL BURMISTRZA DO MIESZKAŃCÓW

15.05.2020

Szanowni Państwo,

Od 16 kwietnia w Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy (poza pewnymi wyjątkami), kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chronimy siebie i innych. Osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych.

Przypominam, że obowiązek zasłaniania ust i nosa dotyczy przebywania na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług.

Zdaję sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy zmęczeni tym, jak długo trwa obecna sytuacja epidemiczna w Polsce i na świecie. Wiosenna pogoda również sprzyja  większej swobodzie i rozluźnieniu rygorów. Nie jest to jednak niestety jeszcze moment, w którym możemy sobie na to pozwolić.

Pełną listę obowiązujących ograniczeń znajdą Państwo pod adresem https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Zwracam się do Państwa z apelem o zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych. Jest to wyrazem troski i szacunku do osób przebywających w naszym otoczeniu.

 

Burmistrz Skwierzyny

Lesław Hołownia