ZSTIO ZAPRASZA

Data: 
31.05.2020
Miejsce: 

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Lema w Skwierzynie

ul. Poznańska 1

66-440 Skwierzyna

Organizator: 

.

JEŻELI EDUKACJA, TO TYLKO W SKWIERZYNIE !


Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących to szkoła mająca bogatą ofertę edukacyjną: liceum ogólnokształcące, technikum z klasami mundurowymi i szkołę branżową.To placówka nowoczesna, wyremontowana i dobrze wyposażona, a nauczyciele w niej uczący to wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna. Szkoła posiada trzy budynki dydaktyczne, dwie sale gimnastyczne oraz internat. To sprawia, że jest przyjazna uczniom oraz nieprzepełniona, jak wiele placówek w większych miastach. I przede wszystkim jest w zasięgu ręki!


Szkoła kładzie nacisk na wysoki poziom nauczania i kształcenie umiejętności oraz wszechstronny rozwój, zgodny z zainteresowaniami uczniów. Młodzież marząca o studiach wyższych może przygotować się do zdawania matury pod okiem nauczycieli- egzaminatorów. Uczniowie technikum i klas branżowych mają możliwość odbywania praktyk w wielu zakładach pracy oraz stażów za granicą, np. w Grecji i Portugalii. Kierunki kształcenia dostosowywane są do potrzeb miejscowych pracodawców, co jest gwarantem zatrudnienia absolwentów. Uczniowie klas mundurowych co roku wyjeżdżają na obozy sprawnościowe. Każdy w tej szkole znajdzie coś dla siebie, może rozwijać swoje zainteresowania podczas różnorodnych zajęć dodatkowych.


ZSTiO nie tylko uczy, ale kładzie też duży nacisk na działalność społeczną i kulturalną, współpracuje z licznymi organizacjami i instytucjami, włącza się w życie społeczne gminy oraz przeprowadza akcje charytatywne. W szkole organizowane są liczne imprezy, z których część ma charakter międzyszkolny, np. koncert „Mam Talent” czy „Konkurs stołów wielkanocnych”. Organizowane są też wycieczki dydaktyczne i wyjazdy rekreacyjne. Jak widać, w szkole bardzo dużo się dzieje!


Stare porzekadło mówi: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Ogrom działań podejmowanych przez nauczycieli i wychowawców sprawia, że absolwenci ZSTiO w Skwierzynie to ludzie mądrzy, wrażliwi oraz przygotowani do dorosłego życia.


Zespół ds.promocji szkoły