XIV OGÓLNOPOLSKI ZIMOWY SPŁYW OBRĄ O TYTUŁ „OBERSTRONGA”

11.01.2018

Nadobrzański Klub Płetwonurków „Obra” w Skwierzynie  organizuje 24 lutego 2018r. XIV Ogólnopolski Zimowy Spływ Obrą o tytuł „OBERSTRONGA”.

 Jest to cykliczna impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Celem spływu jest pokonanie wpław wyznaczonego odcinka rzeki OBRA. Uczestnicy (zazwyczaj kilkudziesięciu) mogą być ubrani (ale nie musza) wyłącznie w kombinezony nurkowe typu mokrego. Niby nic trudnego... Lecz jeśli dochodzi do tego niejednokrotnie ujemna temperatura powietrza, kry lodowe, wartki nurt krętej rzeki, mnóstwo zwałów drzew blokujących przeprawę, wtedy uczestnik naprawdę musi zmierzyć się ze swoimi słabościami fizycznymi i psychicznymi.

Długość  przeprawy to około 7km. Nie ma najmniejszego znaczenia czy uczestnik dopłynie pierwszy czy ostatni. Wystarczy że w ogóle dopłynie, a wtedy z pewnością zasługuje na tytuł OBERSTRONGA a każdy OBERSTRONG rzecz jasna nagradzany jest przepięknym certyfikatem potwierdzającym przepłynięcie odcinka rzeki.

Oczywiście nie zabraknie tego co najważniejsze - bezpieczeństwa. Cała trasa spływu zabezpieczana jest przez wiele łodzi ratowniczych a na brzegu zawsze czeka sztab ludzi również dbających o bezpieczeństwo. Po zakończeniu spływu przydałoby się nabrać trochę sił przed czekającą biesiadą... W tym celu przygotowaliśmy posiłek regeneracyjny a później obiad podczas ceremonii wręczenia certyfikatów i losowania nagród.

Chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie.
Szczegóły na naszej nowej stronie internetowej: www.klub-obra.pl  lub pod numerami telefonów 600856858 , 697737005