Skwierzyna - Miasto Królewskie

Gmina Skwierzyna (52o35’56’’N, 15o30’22’’E) to idealne miejsce dla wszystkich, którzy pragną odpocząć na łonie natury z dala od miejskiego hałasu. „Zielona perła” na północy województwa lubuskiego ma niezwykle bogatą ofertę, z której każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.

W Skwierzynie tradycja łączy się z nowoczesnością. Tutaj warto mieszkać, uczyć się, pracować i odpoczywać. Nasza oferta oświatowa jest różnorodna i nowoczesna. Na naszych absolwentów czeka praca w miejscowych przedsiębiorstwach, które umożliwiają rozwój i awans. Szybko rozrasta się strefa gospodarcza, która daje poczucie stabilizacji. W mieście i na wsiach znajdują się miejsca zapewniające relaks i aktywny wypoczynek. Na terenie Skwierzyny rozwija się nowoczesne budownictwo mieszkaniowe. Co roku w Gminie odbywają się imprezy i wydarzenia kulturalne oraz sportowe. Atrakcyjnie położone działki i nieruchomości na sprzedaż są naszym atutem. To idealne miejsca na wymarzony dom, zakład, warsztat a nawet wielkopowierzchniową wytwórnie. Krajową komunikację bardzo ułatwiają gminne zjazdy na drogę ekspresową S3 i szybki dojazd do autostrady A2. Lasy, Puszcza Notecka, rzeki Warta i Obra to raj dla grzybiarzy i wędkarzy. Powodzeniem cieszą się spływy kajakowe, wycieczki rowerowe i piesze. Sprzyjają temu ścieżki dla cyklistów i fanów nordic walking.

Skwierzyna to miasto o bogatej historii, w której powstają nowoczesne projekty skierowane dla lokalnej społeczności oraz gości odwiedzających naszą gminę. Dzięki nim miasto zmienia się nie do poznania. Do tej pory zrealizowaliśmy i pozyskaliśmy środki zewnętrzne m.in. na:

- Budowę nowych obiektów infrastruktury rekreacyjnej,

- Budowę przydomowych oczyszczalni ścieków,

- Budowę siłowni plenerowych i boisk do piłki plażowej,

- Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych,

- Modernizację infrastruktury i wyposażenie placówek edukacyjnych,

- Modernizację kształcenia zawodowego,

- Przebudowę dróg gminnych,

- Przebudowę Rynku Miejskiego,

- Przebudowę targowiska miejskiego,

- Remont sali gimnastycznej przy Zespole Edukacyjnym,

- Rozwój infrastruktury edukacyjnej kształcenia zawodowego,

- Termomodernizację Zespołu Edukacyjnego,

- Termomodernizację Internatu Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących,

- Utworzenie Dziennego Domu „Senior - Wigor”,

- Utworzenie Klubu Dziecięcego,

- Utworzenie Parku Ryb,

- Wdrożenie kompleksowego systemu e-usług dla mieszkańców,

- Zakup samochodów ratowniczo - gaśniczych.

 

PRZYJEDŹ, ZOSTAŃ I ZAKOCHAJ SIĘ W SKWIERZYNIE :)