BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS SYLWESTROWEJ NOCY

29.12.2017

Wielkimi krokami zbliża się noc sylwestrowa.  To czas, kiedy w gronie najbliższych osób żegnamy stary rok, by powitać nowy. Równo o północy niebo rozjaśnia się, słychać huk petard, a wszyscy składają sobie życzenia noworoczne.

Oprócz szampańskiej zabawy pamiętajmy o bezpieczeństwie. Materiały pirotechniczne są nieodłącznym elementem powitania  nadchodzącego Nowego Roku. Należy jednak zachować ostrożność przy ich stosowaniu. Petardy, rakiety czy fajerwerki mogą zagrażać nam, jak i osobom znajdującym się w pobliżu. Przed ich użyciem powinniśmy zapoznać się z instrukcją obsługi. To uchroni nas przed wypadkiem. Złe posługiwanie się tego typu materiałami często skutkuje poważnym uszkodzeniem ciała. Zachowajmy więc szczególną ostrożność.

Poinformujmy dzieci o zagrożeniach, jakie występują przy nieodpowiednim stosowaniu materiałów łatwopalnych. Przeznaczone są one do użytku dla osób pełnoletnich. Pod żadnym pozorem nie odpalajmy petard w pomieszczeniach zamkniętych. Stanowi to bezpośrednie zagrożenie pożarem.

W sylwestrową noc pamiętajmy również o zwierzętach. Huk petard oraz wybuchy powodują lęk u naszych pupili. Psy i koty są bardziej wyczulone na hałas, co powoduje u nich większy strach. W celu załagodzenia sytuacji, zwierzęta powinny znajdować się w domu, gdzie właściciel obdarzy je właściwą opieką. Nie zostawiajmy czworonogów na zewnątrz, ponieważ istnieje ryzyko wybuchu petardy tuż przy nich.

Zadbajmy zatem o bezpieczeństwo tej nocy.