SUKCESY SPORTOWE NATALII JAROS

07.02.2024

Natalia Jaros jest mieszkanką Skwierzyny i uczennicą  8 klasy Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego. Na co dzień już od czterech lat trenuje wyczynowo kolarstwo górskie, szosowe i przełajowe w LKS POM Strzelce Krajeńskie. Od  ubiegłego roku otrzymuje również stypendium sportowe przyznawane ze środków gminy Skwierzyna zawodniczkom i zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym.

Na podstawie informacji przekazanych przez zawodniczkę można uznać, że rok 2023 był rokiem bogatym w sukcesy i zadowolenie z realizowanej pasji.

Natalia brała udział w organizowanych przez Polski Związek Kolarski ponad 40-stu wyścigach, które odbywały się w całej Polsce.

Sukcesy z ostatniego roku to m.in.:

- I miejsce  - Puchar Polski na szosie w Dobromierzu,

- II miejsce Mistrzostwach Polski LZS w przełajach w Turawie,

- II miejsce w Mistrzostwach Polski MTB Szkół Podstawowych,

- IV miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski na szosie w Nowym Sączu,

- V miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski MTB w Białce Tatrzańskiej,

- II miejsce w makroregion (jazda dwójkami na czas),

- III miejsce w Mistrzostwach Makroregionu w Zielonej Górze.

Jak podkreśla Natalia i jej Mama – Pani Ewa Jaros - pomoc finansowa w postaci stypendium sportowego pozwala ułatwić realizację sportowej pasji, która wymaga ogromnego wkładu finansowego (sprzęt, rowery, wyjazdy, noclegi itp.). Natalia obiecuje też, że postara się godnie reprezentować miasto swoimi osiągnięciami.

Utalentowanej skwierzyńskiej sportsmence i jej Rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Inf., foto: archiwum prywatne Ewy Jaros