RUSZAJĄ KONSULTACJE PLANU MOBILNOŚCI

15.12.2022

Od 15 grudnia do 15 stycznia będą trwały konsultacje społeczne projektu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego. To ostatni etap powstawania dokumentu, do którego zapraszamy mieszkańców, przedstawicieli organizacji społecznych i przedsiębiorców.

 

Plan opracowywany jest wspólnie przez gminy Bogdaniec, Deszczno, Gorzów, Kłodawę, Kostrzyn nad Odrą, Lubiszyn, Santok, Skwierzynę, Strzelce Krajeńskie oraz Witnicę. Stanowi zintegrowaną i zrównoważoną koncepcję mobilności, mającą na celu zaspokojenie potrzeb w zakresie przemieszczania, obniżenie negatywnego wpływu transportu na środowisko oraz podnoszenie jakości życia mieszkańców.

Z projektem dokumentu można zapoznać się tutaj.

Główny punkt konsultacji stanowi spotkanie dla mieszkańców i interesariuszy, podczas którego będzie można zapoznać się z dokumentem oraz rozwiązaniami transportowymi przewidzianymi dla regionu. Będzie to również okazja do wymiany opinii i argumentów pomiędzy autorami dokumentu, urzędnikami i mieszkańcami.

Spotkanie odbędzie się 10 stycznia (wtorek) o godz. 16:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Gorzowie Wielkopolskiego przy ul. Sikorskiego 4 (niski parter). Miejsce jest dostępne dla osób o ograniczonej mobilności ruchowej. Dotrzeć do niego można transportem publicznym - tramwajem (przystanki Herberta i Wełniany Rynek) oraz autobusem (przystanki Katedra, Arsenał, Jagiełły, Góra Powstańców). Nie obowiązują na nie zapisy, wstęp jest wolny.

Zapraszamy również do składania uwag i wniosków:

  • za pomocą ankiety on-line dostępnej tutaj,
  • drogą elektroniczną za pomocą formularza, na adres email: wgtatum [dot] gorzow [dot] pl
  • drogą tradycyjną – przez przesłanie pocztą papierowego formularza uwag i wniosków na adres: Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego, Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, ul. Myśliborska 34, 66-400 Gorzów Wielkopolski,  z  adnotacją na kopercie: Konsultacje społeczne projektu „Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego”
  • osobiście na wydrukowanym formularzu uwag i wniosków w siedzibie Wydziału Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego, Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, ul. Myśliborska 34, pokój 202, 66-400 Gorzów Wielkopolski, 
  • podczas dyżurów telefonicznych w dni robocze, w okresie trwania konsultacji społecznych, w godzinach pracy Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego pod numerem telefonu 95 73 55 732/881.

Więcej informacji o Planie Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.