GRAND PRIX DLA ZESPOŁU TANECZNEGO NEW DANCE FAMILY

13.05.2022

Zespół Taneczny NEW DANCE FAMILY nie poddaje się i pomimo wielu trudności i ograniczeń związanych z pandemią ciężko trenuje przygotowując się do udział w Ogólnopolskich Festiwalach i Przeglądach Tanecznych. Pokłosiem ciężkich treningów okazał się udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca, który odbywał się w Sulechowie.

Zespół Taneczny NEW DANCE FAMILY wystawił rekordową liczbę 10 choreografii, które przygotowała Kierownik Artystyczny Zespołu - Manuela Mamys.

Nasi tancerze spisali się na medal. Dosłownie! Wszystkie układy zostały docenione i bardzo wysoko ocenione przez jury, które przyznało aż 8 pierwszych miejsc, jedno drugie miejsce i jedno trzecie miejsce w poszczególnych kategoriach tanecznych i wiekowych, w których starowały dzieci i młodzież ze Skwierzyny i Przytocznej. Poniżej prezentujemy zwycięskie choreografie.

Tancerze ze Skwierzyny i Przytocznej mieli bardzo silną konkurencję, gdyż w festiwalu wzięło udział wiele zespołów z Polski. Tym większa była ich radość, kiedy jurorzy ogłosili swój werdykt. A prawdziwą euforię wywołała główna nagroda - Grand Prix Festiwalu, która trafiła do najstarszej grupy. Dodatkowo przyznano dwie nagrody specjalne dla naszych tancerzy - Ninie Maternie i Aleksandrze Krzyżelewskiej.

 

I miejsce

Choreografie: PRZEBUDZENIE, PINOKIO, MYSZKI, WESOŁA SZKOŁA, MEXICO, PAJECZE SIDŁA, DZIWNY JEST TEN ŚWIAT, BLACK PEARL

II miejsce

Choreografia: W SZWALNI

III miejsce

Choreografia: SILVER BIRD

GRAND PRIX

Choreografia BLACK PEARL

Udział w Festiwalu był możliwy dzięki wsparciu jakie uzyskały Stowarzyszenia Zespołu w ramach otwartych konkursów ofert w Gminie Skwierzyna i Gminie Przytoczna oraz Powiatu Międzyrzeckiego za co ogromne podziękowania składają tancerze i ich rodzice.

Obecnie cały Zespół przygotowuje się do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Dance – Passion and Life”, który odbędzie się 28 maja 2022r.

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!