GMINA SKWIERZYNA ODNIOSŁA OGROMNY SUKCES PODCZAS „ŚWIĘTA WARTY 2017”

24.07.2017

W ubiegły weekend na terenie kompleksu restauracyjno - hotelowego „Dom nad rzeką” w Skwierzynie w ramach „Święta Warty 2017” odbywał się Turniej wiedzy o Unii Europejskiej i funduszach unijnych oraz Turniej Powiatów i Gmin Nadwarciańskich. Łącznie w Turniejach wystartowało 15 ekip samorządowych i mundurowych.

Turniej wiedzy o Unii Europejskiej i funduszach unijnych składał się z dwóch etapów. Do kolejnego etapu mogły zakwalifikować się tylko 3 drużyny, które odpowiedziały prawidłowo na największą ilość z 30 pytań. Pierwszy etap skwierzyńska delegacja przeszła jak burza. W drugim etapie również nie miała sobie równych. Odpowiadając bezbłędnie na pytania przygotowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce w końcowym rezultacie zdobyła I miejsce.

Gminę Skwierzyna w Turnieju wiedzy o UE i funduszach unijnych reprezentowali:

- Lesław Hołownia - Burmistrz Skwierzyny

- Zofia Zawłocka - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Skwierzynie

- Przemysław Uss - Podinspektor ds. promocji i pozyskiwania środków zewnętrznych UM w Skwierzynie

W godzinach popołudniowych rozegrano Turniej zasadniczy Powiatów i Gmin Nadwarciańskich, który składał się z 9 konkurencji: przejście po skrzynkach, tratwa, strzelanie z łuku, strzelnica paintballowa, ergometr wioślarski, kajaki, siłacze, najlepsze danie nadwarciańskie oraz stoisko promocyjne.

Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Każdy z uczestników dawał z siebie wszystko aby godnie zaprezentować swój region. Najwięcej emocji wśród widzów wzbudzały konkurencje sprawnościowe.

W trakcie Turnieju trudno było określić, która z drużyn wysuwa się na prowadzenie ponieważ różnice punktowe były niewielkie. Walka o najlepsze lokaty trwała do samego końca i była bardzo emocjonująca. Drużyna Gminy Skwierzyna w ostatecznym podsumowaniu zajęła II miejsce ulegając minimalną różnicą punktową Powiatowi Gorzowskiemu.

Gminę Skwierzyna w Turnieju zasadniczym Powiatów i Gmin Nadwarciańskich reprezentowali: Lesław Hołownia - Burmistrz Skwierzyny, Łukasz Brzoski - Radny Rady Miejskiej w Skwierzynie, Alicja Belina, Justyna Wartecka, Magdalena Wilczyńska, Przemysław Uss - Pracownicy Urzędu Miejskiego w Skwierzynie, Mateusz Karczmarski, Tomasz Kownacki oraz Krzysztof Bogucki - mieszkańcy Gminy Skwierzyna.

Stoisko promocyjne i popisowe danie nadwarciańskie w postaci szaszłyków z suma i pierogów zaprezentowało jak zwykle niezawodne Stowarzyszenie „Świniary - Wieś Między Wartą a Puszczą”.

Materiał TVP 3 Gorzów Wielkopolski można obejrzeć TUTAJ.

Audycji Radia Zachód można wysłuchać TUTAJ.

Przeczytać o wydarzeniu można w Gazecie Lubuskiej klikając TUTAJ.