PLAN ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI MIEJSKIEJ MOF GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO - WARSZTATY DIAGNOSTYCZNE

18.03.2022

Chcemy porozmawiać na temat transportu publicznego i poruszania się po Gorzowie oraz okolicy. Weź udział w warsztatach diagnostycznych – 31 marca br. o godz. 13:00 w Przystani Sportów Wodnych w Gorzowie przy ul. Fabrycznej 175.

 

W ramach prac nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego odbędą się warsztaty diagnostyczne dla mieszkańców, przedstawicieli organizacji społecznych i urzędników. Celem spotkania jest poznanie opinii na temat funkcjonowania transportu publicznego, uwarunkowań mobilności oraz problemów, które w tych sferach dostrzegają użytkownicy.

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z ideą planów zrównoważonej mobilności oraz potencjalnymi korzyściami wynikającymi z ich realizacji. Głównym punktem programu warsztatów jest dyskusja, w trakcie której wszyscy zainteresowani będą mogli wypowiedzieć się na temat własnych codziennych podróży po obszarze Gorzowa Wielkopolskiego i okolic, preferencji transportowych oraz potrzeb dotyczących wyboru środka transportu. Im więcej osób podzieli się swoimi spostrzeżeniami, tym bardziej Plan będzie dostosowany do lokalnych uwarunkowań.

Warsztaty zaplanowano na 31.03.2022 r. (czwartek). Początek o godzinie 13:00 w Przystani Sportów Wodnych w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Fabrycznej 175. Przewidywany czas trwania spotkania to 3 godziny. Serdecznie zachęcamy mieszkańców do uczestnictwa w wydarzeniu. Ich zaangażowanie pozwoli w dokładniejszym stopniu określić zalety i wady systemu mobilności oraz uwzględnić je w powstającym Planie. Przełoży się to na poprawę dostępności komunikacyjnej w Gorzowie i okolicach. Udział w warsztatach można zgłosić pod adresem: zgłoś uczestnictwo w warsztatach.

Jednocześnie przypominamy, że do 21 marca br. czekamy na odpowiedzi w ankiecie dotyczącej preferencji komunikacyjnych. Ankieta jest dostępna pod adresem: https://www.badania-ipc.pl/poll/index.php/627294/lang-pl

Więcej informacji o Planie Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego można znaleźć na profilu facebookowym miasta Gorzów Wielkopolski, na stronie Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz na stronie gminy, w której mieszkasz.