SPOTKANIE W RAMACH PARTNERSTWA GMIN SKWIERZYNA I FREDERSDORF-VOGELSDORF

01.10.2021

W dniach 24 i 25 września odbyło się, realizowane w ramach partnerstwa gmin, polsko-niemieckie spotkanie zainicjowane i przygotowane przez Stowarzyszenie "Świniary - Wieś Miedzy Wartą a Puszczą"  we współpracy z SOK i OSiR Skwierzyna.

Pierwszego dnia w sali multimedialno-edukacyjnej w Świniarach odbyło się oficjalne spotkanie przedstawicieli strony niemieckiej tj. Partnerstwa Gmin, Lokalnego Stowarzyszenia i klubu sportowego "Rothe-Weiss" z Fredersdorf-Vogelsdorf  z władzami Gminy Skwierzyna, przedstawicielami UTW oraz członkami i zarządem stowarzyszenia ze Świniar. Przy tej okazji odbyły się rozmowy o przebiegu dotychczasowej współpracy a także planach na najbliższą przyszłość. Ponadto stowarzyszenie zaprezentowało krótką relację ze swojej dotychczasowej działalności uwzględniając w nim szeroko pojętą współpracę z gminą partnerską. Goście z Niemiec przekazali na ręce gospodarzy zaproszenia na najbliższe imprezy organizowane w ramach partnerstwa na ich terenie. Spotkanie zakończyła integracyjna międzynarodowa zabawa.

Dzień drugi to międzynarodowy turniej w petanque, który został rozegrany na stadionie OSiR w Skwierzynie. Po zakończeniu rozgrywek i wręczeniu pucharów ufundowanych przez OSiR oraz nagród ufundowanych przez Stowarzyszenie "Świniary- Wieś Między Wartą a Puszczą" goście z Niemiec wzięli udział we wspólnym poczęstunku i udali się w drogę powrotną.

Swobodna i przyjacielska atmosfera w jakiej odbyło się to spotkanie wróżyć może dalsze utrzymanie przyjacielskich kontaktów i pozwala widzieć dalsze partnerstwo w dobrej perspektywie.

Źródło: Stowarztszenie "Świniary - Wieś między Wartą a Puszczą"