PIKNIK Z OBRZANAMI

25.08.2021

22 sierpnia w niedzielę odbył się PIKNIK Z OBRZANAMI. Mimo kaprysów pogody w wydarzeniu uczestniczyło bardzo wielu Skwierzynian, za co im bardzo serdecznie dziękują członkowie ZESPOŁU OBRZANIE i Stowarzyszenie Miłośników Zespołu.

Dzień zaczął się pracowicie od przygotowań do imprezy.

Tu podziękowania dla Gminy Skwierzyna, bo gdyby nie dotacja na działalność naszego zespołu nie byłaby możliwa organizacja tego zdarzenia. Podziękowania dla Dyrektora OSiR i Prezesa ZUK za nieocenioną pomoc. Gdyby nie zabiegi Dyrektora SOK i jego pracowników nie udałoby się zorganizować tylu atrakcji dla małych i dużych mieszkańców naszej gminy i gości, którzy nas odwiedzili.

Dziękuję również sponsorom i strażakom z OSP Skwierzyna, przyjaciołom ze Stowarzyszenia Świniary Wieś Między Wartą a Puszczą i wielu osobom, które aktywnie brały udział w przygotowaniach.

Koncert rozpoczął się o godzinie 15:30 występem OBRZAN. Kolejne występy Zespołu były urozmaicane zabawami tanecznymi dla wszystkich chętnych. Również nasi goście zza oceanu brali w nich udział próbując nauczyć się kroków KRAKOWIAKA i myślę, że świetnie się bawili. Zabawy prowadzili tancerze OBRZAN. Odważni otrzymali pamiątkowe butony z logiem OBRZAN i słodkości. Na scenę docierały głosy wtórujące występom śpiewaczek. Wszyscy bawili się doskonale pomimo, że pod koniec zaczął kropić deszcz.

W Pikniku udział wzięli: kapela w składzie: Zofia Zawłocka - Skrzypce, Edward Hochenzy - akordeon i klawisze, Wiesław Mikołajczak - kontrabas i Andrzej Michalewski - akordeon. Śpiewały: Lidka Szczerbiak, Gienia Byner, Tatiana Rubis, Teresa Nyga, Jola Góral, Maria Materna, Dorota Mila i Ania Konefał. Tancerze: Iwona Kaczmarczyk, Monika Mikołajczak, Edyta Ulatowska, Stanisław Kireńko, Piotr Tuszyński i Piotr Pasiński. Koncert poprowadzili Stanisław Kireńko i Edyta Ulatowska.

 Jeszcze raz dziękujemy mieszkańcom i gościom za tak liczne uczestnictwo i zapraszamy chętnych w szeregi zespołu. Próby w każdą środę od 18:00.

Do zobaczenia na koncertach, w imieniu Zespołu OBRZANIE pozdrawia Maria Materna.