ZŁOTE GODY

27.05.2021

„Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek” (Jean Paul Sartre).

W życiu każdego człowieka są chwile szczególne. Najbliższe są nam te, które łączą się z naszym życiem osobistym. Wspomnienie o nich przeżywa się całym sercem i wraca do nich z ogromnym wzruszeniem.

Złote Gody to wspólna wędrówka przez życie. Pięćdziesiąt lat zmagania się z losem, problemami, troskami codzienności. To również chwile szczęścia, satysfakcji, sukcesów, radości, a przede wszystkim miłości, która przetrwała tak wiele prób i tak wiele lat.

Uhonorowaniem zasług są przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Na żaden medal nie pracuje się tak długo - przeszło 18.250 nocy i dni, prawie pół miliona godzin, ponad 26 milionów minut.

- Ta uroczystość, to podziękowanie od nas wszystkich, za wasze wspólne życie, bo w czasach różnych, łatwych i trudnych, pokonaliście i pokonujecie Państwo razem wspólną drogę, która nazywa się małżeństwem. Mimo przeciwności losu przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście. Możliwe było to tylko dlatego, że darzycie się Państwo wzajemnym uczuciem i poszanowaniem. W imieniu całego samorządu skwierzyńskiego dziękuję za waszą pracę dla naszej gminy, ale także za to, co robicie dzisiaj, bo dzisiaj dzielicie się swoją mądrością i doświadczeniem, ale też czasem, przede wszystkim poświęconym rodzinie – mówił podczas indywidualnych uroczystości Burmistrz Skwierzyny - Lesław Hołownia.

Swój Jubileusz 50- lecia (Złotych Godów) zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Zofia i Jan Sanewscy.

Uroczystość miała odbyć się wspólnie dla wszystkich par Jubilatów, jednak ze względu na stan panującej pandemii Burmistrz Skwierzyny podjął decyzje o zorganizowaniu uroczystości w indywidualnych terminach w gronie najbliższych. Po ustaniu stanu pandemii zorganizowany zostanie koncert dla wszystkich par obchodzących Złote Gody.