APEL O POMOC DLA POGORZELCÓW

28.04.2021

27 kwietnia br. w domu mieszkalnym przy ul. Powstańców Wlkp. w Skwierzynie wybuchł pożar. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Mimo szybkiej reakcji strażaków, nie udało się uniknąć potężnych strat. Odbudowa zniszczonej części domu będzie wymagała dużego wysiłku i przede wszystkim nakładów finansowych.

Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe dla poszkodowanej rodziny. Apeluję także do firm budowlanych, sklepów z materiałami budowlanymi o udzielenie pomocy rzeczowej.

Osoby gotowe wesprzeć poszkodowanych mogą wpłacać pieniądze na specjalne konto gminne:  77 8367 0000 0405 6166 1410 0206.

SWIFT Code/BIC: GBWCPLPP

Link do zbiórki na portalu zrzutka.pl:

https://zrzutka.pl/jbg3w5

Doświadczenie pokazuje, że mieszkańcy naszej gminy mają otwarte serca i potrafią wesprzeć ludzi znajdujących się w potrzebie. W styczniu tego roku informowaliśmy o pożarze, w którym dom stracili mieszkańcy ul. Roosevelta. Wtedy również zwróciłem się do Państwa z prośbą o pomoc. Odpowiedź przekroczyła moje wyobrażenia – na koncie udostępnionym przez gminę zebrano kwotę 18.805,00 zł. Pozostaję w nadziei, że i tym razem uda nam się zjednoczyć i wesprzeć potrzebujących.


Z wyrazami szacunku

Burmistrz Skwierzyny
Lesław Hołownia