INFORMACJA W SPRAWIE REJESTRACJI SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 W PUNKTACH SZCZEPIEŃ W SKWIERZYNIE

15.01.2021

Na terenie Gminy Skwierzyna szczepienia przeciwko COVID-19 będą realizowane w dwóch punktach szczepień:

  1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. Dr Nauk Medycznych Radzimira Śmigielskiego Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 500 687 423 lub 693 355 995

         2.„PRZYCHODNIA” Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 693 355 644

Rejestracja telefoniczna w punktach szczepień odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Punkty rozpoczynają rejestrację od 18.01.2021 r. dla grupy wiekowej 80+, a 22.01.2021 r. dla grupy wiekowej 70+. Do rejestracji będą utworzone dwa osobne stanowiska obsługiwane przez żołnierzy skwierzyńskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. W czasie rejestracji będzie można poinformować o konieczności organizacji transportu do punktu szczepień dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu. Nieodpłatny transport zapewni Urząd Miejski w Skwierzynie.

Ponadto istnieją jeszcze dwie możliwości rejestracji:

1. Dzwoniąc na całodobową infolinię 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

UWAGA: W przypadku rejestracji innej niż w punktach szczepień konieczność transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu na szczepienie należy zgłaszać pod nr tel. 607 787 271 lub 512 465 847. 

Zgodnie z Decyzją Wojewody Lubuskiego z dnia 14 stycznia 2021 roku Burmistrz Skwierzyny organizuje transport  (dowóz) do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w następujących przypadkach:

  1. osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym i kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  2. osób mających obiektywnie i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko – wiejskich oraz wiejskich.  

Jednocześnie informujemy, że od 15.01.2021 roku osoby w wieku 18-69 lat mogą zgłosić chęć szczepienia się wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia

Proces szczepienia mieszkańców rozpocznie się od 25 stycznia 2021 roku. W celu ułatwienia tego procesu prosimy o wcześniejsze wypełnienie kwestionariusza szczepienia wraz z oświadczeniem (do pobrania tutaj).

Koordynacją działań dotyczących szczepień na terenie gminy Skwierzyna przeciwko COVID-19 zajmuje się koordynator gminny, Zastępca Burmistrza Skwierzyny Wojciech Kowalewski, tel. 607 787 271.