INFORMACJA ZE SKWIERZYŃSKIEGO SZPITALA

07.12.2020

Od 14 grudnia br. oddział wewnętrzny szpitala w Skwierzynie zaczyna pracę w normalnym trybie. Oznacza to, że w szpitalu nie będą już leczeni pacjenci chorzy na COVID-19. Będzie natomiast więcej miejsc do leczenia i diagnozowania pacjentów z innymi schorzeniami.

W niedzielę kończy się termin decyzji lubuskiego urzędu wojewódzkiego, która nakładała na szpital obowiązek utworzenia miejsc dla pacjentów z covid-19. Obecnie jeśli do szpitala w Skwierzynie trafi pacjent z podejrzeniem SARS-cov2, po potwierdzeniu zakażenia zostanie przekazany do placówki przeznaczonej dla pacjentów chorych na COVID-19. Prawdopodobnie będzie to szpital zakaźny lub szpital tymczasowy.

Dla pacjentów to dobra informacja, ponieważ wyłączony dotychczas oddział chorób wewnętrznych wróci do swoich pierwotnych zadań. Ważna dla pacjentów wiadomość jest taka, że oddział ma nowego ordynatora. Jest nim specjalista chorób wewnętrznych lek. Ryszard Wachowiak. Do zespołu internistycznego dołączył też lek. Maciej Jakowczuk, internista i diabetolog.

Przypominamy, że w szpitalu w Skwierzynie nieprzerwanie dostępne są podstawowa opieka zdrowotna, poradnie specjalistyczne, pracownie diagnostyczne, w tym pracownia badań endoskopowych oraz rehabilitacja ambulatyjna i domowa dla pacjentów ze znacznym stopniem niepełnosprawności.