NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10.11.2020

11 listopada – w Święto Niepodległości – wywieśmy flagi narodowe. W oknach, na balkonach, umieszczając w specjalnych uchwytach na fasadach budynków – z zachowaniem szacunku dla naszego narodowego symbolu.

Uczcijmy godnie dzień, w który wspominamy przywrócenie Polski na mapę świata po 123 latach niewoli. Flaga to powód do dumy, to symbol naszej jedności, symbol naszej państwowości, wolnej i niepodległej ojczyzny. Jest widoczną oznaką naszej pamięci i wdzięczności dla naszych przodków, którym zawdzięczamy wolną Rzeczpospolitą. Niech biało-czerwona flaga będzie znakiem naszej obywatelskiej wspólnoty!

W tym roku, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, obchody Narodowego Święta Niepodległości w większości przeniosą się do świata wirtualnego. To szansa, by pokazać jak ważne jest wspólne świętowanie oraz stworzenie atmosfery jedności i solidarności – tak bardzo potrzebnych dziś nam wszystkim. Niestety w czasie pandemii nie jesteśmy w stanie jak co roku spotkać się przy skwierzyńskim Pomniku Pamięci i przywołać bohaterów tamtych dni. Dlatego zapraszamy 11 listopada  o godz. 12:00 na stronę Gminy Skwierzyna www.skwierzyna.pl oraz profil Facebook Skwierzyńskiego Ośrodka Kultury. Tam wspólnie przed Waszymi komputerami, tabletami i telefonami odśpiewamy hymn. Ty też przyłącz się do akcji!

#niepodległadohymnu #świętoniepodległości #11listopada #zawszerazem #dohymnu #102.rocznica #niepodległa

Przewodniczący Rady Miejskiej w Skwierzynie
Zygmunt Kadłubiski
wraz z radnymi

Burmistrz Skwierzyny

Lesław Hołownia