„BITWA O WOZY” – DRUGA EDYCJA

08.07.2020

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów. Znamy już szczegółowe wytyczne drugiej edycji „Bitwy o wozy”.

Środki na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw (według stanu granic województw, który obowiązywał 31.12.1998 r.).  Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

Warunkiem otrzymania środków finansowych, o których mowa w pkt 1, jest uzyskanie najwyższej procentowej frekwencji wyborczej w gminie do 20 tysięcy mieszkańców w II turze wyborów prezydenckich. Przy określaniu frekwencji nie będą uwzględniane głosy wyborców głosujących poza miejscem swojego stałego zamieszkania, na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania.

Na terenie gminy Skwierzyna funkcjonują cztery jednostki  ochotniczych straży pożarnych: OSP Skwierzyna, OSP Świniary, OSP Trzebiszewo i OSP Murzynowo. Tylko w ubiegłym roku jednostki te prowadziły działania w ramach około 180 interwencji. Strażacy ochotnicy zajmują się nie tylko gaszeniem pożarów i usuwaniem zagrożeń miejscowych – od początku marca są aktywnie zaangażowani w działania profilaktyczne dot. koronawirusa (m.in. dostarczali maseczki do Państwa mieszkań i przeprowadzali dezynfekcje miejsc publicznych).

Zachęcam Państwa do pójścia na wybory w najbliższą niedzielę i proszę, aby zmotywowali Państwo swoich krewnych i znajomych do tego samego – takim wspólnym działaniem możemy wspomóc naszych strażaków ochotników i odwdzięczyć się za ich codzienne poświęcenie.