POLOWA IZBA PRZYJĘĆ W SZPITALU W SKWIERZYNIE

03.04.2020

Dnia 02.04.2020 roku Burmistrz Skwierzyny wystąpił do Wojewody Lubuskiego z prośbą o namiot pneumatyczny, który wykorzystany został jako polowa przyszpitalna izba przyjęć.

Z polecenia Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. namiot został dostarczony z ośrodka szkolenia KW PSP ze Świebodzina, który już po nieco godzinie przyjechał na teren szpitala, a strażacy z OSP w Skwierzynie ustawili go w miejscu wskazanym przez personel placówki. Namiot wyposażony jest w nagrzewnicę, oświetlenie, środki dezynfekcyjne, miejsce przyjęcia pacjentów.

Ponadto Burmistrz Skwierzyny wystąpił do dowódcy 151. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej ze Skwierzyny - ppłk. Artura Filipowicza o pomoc żołnierzy przy kontroli osób wchodzących do szpitala, którzy służbę pełnią przez całą dobę. Batalion wchodzi w skład 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Każda osoba wchodząca na teren szpitala ma obowiązek przejść wstępne badanie (pomiar temperatury) oraz wypełnić ankietę w kierunku wywiadu zarażenia koronawirusem.