TROPEM WILCZYM - BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

03.03.2020

W minioną niedzielę, w samo południe ze Skwierzyńskiego Rynku wystartował Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym 2020.

To już 8 edycja organizowana przez Fundcja Wolność i Demokracja na całym świecie. To również 8 edycja biegu organizowana w Skwierzynie. Przypomnijmy: pierwsze 3 biegi organizowane były na terenie Garnizonu w Skwierzynie gdzie organizatorem był Dowódca 35 Dywizjonu rakietowego Obrony powietrznej w Skwierzynie Pan płk Dariusz Stróżewski. To m.in. dzięki jego inicjatywie impreza przeniosła się do miasta i nabrała większego rozmachu. Każda następna edycja to bieg po ulicach Skwierzyny na dystansie 1963m (data upamiętniająca śmierć ostatniego z żołnierzy wyklętych Józefa Franczaka "Lalek").
Tegoroczna edycja w Skwierzynie zgromadziła w sumie ponad 200 uczestników! Pobiegły całe rodziny z dziećmi, kluby sportowe, żołnierze 35 Dywizjonu oraz Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej ze Skwierzyny, mieszkańcy DPS Skwierzyna oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia Razem Raźniej. Nie zawiedli również samorządowcy: Burmistrz Skwierzyny Lesław Hołownia oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zygmunt Kadłubiski. Mimo, że mamy początek marca pogoda zafundowała prawdziwy kalejdoskop swoich możliwości. Piekne słońce przeplatało się z deszczem i gradem. Ale przecież na bieganie pogoda jest Zawsze i Skwierzyniacy udowodnili to po raz kolejny pokonując trudy trasy z uśmiechami na twarzy. Najlepiej poradzili sobie:

kat. open Kobit

1 Anita Kosikowska
2 Paulina Dymel
3 Marika Gluz

kat. open mężczyzn

1 Mateusz Wieczorek
2 Mariusz Ficykowski
3 Paweł Kosmala

Gratulujemy!

Chcielibyśmy podziękować wszystkim współorganizatorom i partnerom lokalnym bez których organizacja imprezy okazałaby się nie możliwa:

- Gmina Skwierzyna

- 35 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej

- Ochotnicza Straż Pożarna Świniary

- Skwierzyński Ośrodek Kultury

- Zakład Usług Komunalnych w Skwierzynie

- Komisariat Policji w Skwierzynie

- Wydział Ruchu Drogowego Policji Powiatowej w Międzyrzeczu

- Michał Owsiak Ratownictwo Medyczne

- Daniel Andalukiewicz

- Centrum Integracji Społecznej w Skwierzynie

- Andrzej Dawidowicz

Organizatorem lokalnym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Skwierzynie był: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skwierzynie

Dziękujemy!

Galeria zdjęć