LEKCJE SEGREGACJI

28.02.2020

Dnia 26 lutego 2020 r. w Zespole Edukacyjnym w Skwierzynie odbyła się lekcja edukacyjna dotycząca segregowania odpadów komunalnych. Podczas spotkania z przedstawicielem Urzędu Miejskiego dzieci dowiedziały się do jakich pojemników powinny wyrzucać odpady segregowane, na czym polega recykling. W aktywnej dyskusji rozwiane zostały wątpliwości w sposobie pozbywania się odpadów, które wytwarzają uczniowie, m.in. piórniki, tornistry, zabawki czy przybory szkolne.  W trakcie lekcji omówiony został także problem odpadów organicznych (biodegradowalnych) i sposoby utylizacji takich odpadów.

Ponadto w trakcie spotkania dzieci dowiedziały się co zrobić ze zużytymi bateriami, zepsutymi telefonami czy innym sprzętem RTV i AGD.

W spotkaniu uczestniczyło 11 klas IV – V, łącznie ponad 200 dzieci zainteresowanych tematem ekologii i właściwego gospodarowania odpadami komunalnymi. Dzięki zdobytej wiedzy w Zespole Edukacyjnym zostanie wprowadzona powszechna segregacja odpadów powstających  na terenie placówki.