BURMISTRZ SKWIERZYNY POŻEGNAŁ KOLEJNĄ ZMIANĘ WOJSK AMERYKAŃSKICH

22.02.2020

Burmistrz Skwierzyny - Lesław Hołownia spotkał się z przedstawicielami wojsk armii USA, którzy kończą kolejną zmianę stacjonowania w mieście.

Dowództwo naszych sojuszników było bardzo mile zaskoczone przyjęciem ich przez skwierzynian, podkreślali doskonałą współpracę z władzami samorządowymi gminy a także ze służbami odpowiadającymi za bezpieczeństwo.

Mjr Carr i kpt. Allen stwierdzili, że bardzo niechętnie wyjeżdżają ze Skwierzyny i chcieliby zostać dłużej, jednakże już niebawem kolejni żołnierze USA pojawią się w naszym mieście.

Obecna zmiana kontyngentu USA nawiązała szeroką współpracę z instytucjami z gminy i liczą, że będzie to kolejny rozdział do jeszcze bardziej owocnej współpracy dla kolejnych sojuszników przybywających do Skwierzyny.

Burmistrz Skwierzyny również podziękował przedstawicielom dowództwa za współpracę a przede wszystkim za aktywny udział w miejskich uroczystościach i wydarzeniach kulturalno - sportowych.

Na pożegnanie Lesław Hołownia wręczył skwierzyńskie upominki, aby przedstawiciele amerykańskiego wojska mile pamiętali i wspominali całą samorządową skwierzyńska społeczność.