ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA

04.05.2017

Dzisiejsze święto to doskonała okazja do rozważań i refleksji nt. trudów i niebezpieczeństw jak również dumy i satysfakcji z pracy strażaków. Beż żadnej przesady można powiedzieć, że strażacy wzięli się z potrzeby życia i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” to hasło na strażackich sztandarach wyznaczało i wyznacza społeczną i zawodową rolę Waszej służby.

Ryzykując często własnym życiem i zdrowiem spieszycie by zdążyć z pomocą na czas, angażując się całym sercem w działalność ratowniczą i społeczną, jesteście wzorem rzetelności i szlachetnych postaw. W dzisiejszych czasach strażacy już nie tylko gaszą pożary ale także zmagają się z innymi niebezpieczeństwami, na które jesteśmy narażeni. W minionych latach swoją pracą i postawą potrafiliście wyrobić w społeczeństwie przekonanie, że umiecie udzielić niezbędnej pomocy wszystkim, którzy jej oczekują niezależnie od zagrożenia.

Z okazji Dnia Strażaka składamy serdeczne życzenia wszystkim druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Skwierzyna oraz funkcjonariuszom PSP, którzy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszej Gminy.

 

Burmistrz Skwierzyny - Lesław Hołownia

oraz

Przewodnicząca Rady Miejskiej - Zofia Zawłocka

wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Skwierzynie