NOWA WYSTAWA FOTOGRAFICZNA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

10.02.2020

W sali multimedialnej można oglądać wystawę fotografii autorstwa Daniela Andalukiewicza. To portrety dzieci uczestniczących w zajęciach, jakie podczas ferii zimowych odbywały się w skwierzyńskiej bibliotece.

Podczas jednego ze spotkań najmłodsi czytelnicy najpierw samodzielnie rysowali ulubione postacie literackie. Potem – dzięki plastycznym zdolnościom naszego gościa, pani Anny Malińskiej – obrazki były przenoszone na ...twarze.

Zwieńczeniem zajęć okazała się profesjonalna sesja fotograficzna w wykonaniu pana Daniela.

Ostatniego dnia ferii dzieci same zaprojektowały wystawę i ozdobiły plansze ze zdjęciami – można je podziwiać do końca lutego.

W tym roku można było u nas wziąć udział w warsztatach decoupage, prowadzonych przez panią Małgorzatę Watral, nauczyć się tworzenia biżuterii, szalonych, ale bezpiecznych eksperymentów, robienia oryginalnych zakładek do książek. Odbyły się też ciekawe, połączone z konkursami i zagadkami, spotkania z leśnikiem, Maciejem Hałuszczakiem, oraz pracownikiem Urzędu Miejskiego, Sebastianem Kireńko, który wyjaśniał, na czym polega projekt Akcja Segregacja (co ciekawe, na to spotkanie przyszli nawet dorośli mieszkańcy zainteresowani tematem):).

Nie zabrakło występów artystycznych, pokazu magicznego i zajęć poprawiających kondycję fizyczną oraz słodkich poczęstunków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a rodzicom za powierzenie nam swoich pociech i pomoc przy niektórych warsztatach.

 

Tekst: Beata Igielska

Zdjęcia: Karolina Celińska i Monika Śniowska