OPIEKA STOMATOLOGICZNA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GMINY SKWIERZYNA

20.01.2020

16 stycznia 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Skwierzynie zostało podpisane porozumienie pomiędzy Gminą Skwierzyna reprezentowaną przez Burmistrza Skwierzyna Lesława Hołownię a firmą EM-MED reprezentowaną przez Panią Magdalenę Grzesiak, dotyczące opieki stomatologicznej dla uczniów skwierzyńskich szkół.  Podpisanie porozumienia wynika z realizacji zapisów ustawy z dnia 12 kwietna 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami, która wprowadza do gwarantowanych usług medycznych również zapis o opiece stomatologicznej nad uczniami realizowanymi między innymi w oparciu o porozumienia z lokalnymi podmiotami medycznymi.

Dzięki zawartemu  porozumieniu uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Skwierzyna w wieku od 7 do 18 lat będą mieli zapewniony bezpłatny dostęp do świadczeń stomatologicznych na terenie wybranego gabinetu stomatologicznego, który będzie współpracował również z dyrektorami szkół i pielęgniarkami środowiskowymi w zakresie edukacji zdrowotnej oraz profilaktyki  jamy ustnej.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wyemitowanego na TVP Gorzów: https://gorzow.tvp.pl/46225179/bezplatny-dentysta-dla-uczniow-w-skwierzynie-powstal-gabinet