MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY "ŚWIĄTECZNA KARTKA OD SERCA"

23.12.2019

19 grudnia odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym "Świąteczna kartka od serca", jaki Miejska Biblioteka Publiczna w Skwierzynie zorganizowała wraz z biblioteką szkolną Zespołu Edukacyjnego.

Partnerem konkursu byli wolontariusze mieszkający w internacie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skwierzynie, działający pod kierunkiem wychowawczyni, Renaty Poźniak.
Z ich inicjatywy wszystkie prace konkursowe przekazane zostały na cel charytatywny – jako kartki świąteczne wysyłane przez młodzież do dzieci chorujących na nowotwory (w ramach akcji Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego -„Wylosuj Anioła” ).

Na konkurs wpłynęły aż 224 prace, wykonane przez 121 uczestników w wieku od 7 do 18 lat, uczniów Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego oraz Zespołu szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skwierzynie.

Niektórzy rekordziści przygotowali nawet po kilkanaście kartek - i to też jury brało pod uwagę, oceniając prace. Inne kryteria to: oryginalność, pomysłowość, estetyka, zaangażowanie.

Po długich, ale zgodnych obradach przyznano pierwsze, drugie i trzecie miejsca oraz wyróżnienia w różnych kategoriach wiekowych.

Oto lista laureatów:


I MIEJSCA:
Kacper Tarazewicz – SP
Mirella Brzezińska - SP
Kamila Kłos - ZSTiO

II MIEJSCA:
Damian Skwarek – SP
Amelia Beleć – SP
Julia Mamet – ZSTiO

III MIEJSCA:
Roksana Wieczorek – SP
Maja Matuszewska – SP

WYRÓŻNIENIA:
Alicja Krauze - SP
Antoni Witek – SP
Paweł Zalewski – SP
Lilianna Mrówczyńska – SP
Marcel Mania – SP
Szymon Spuziak – SP
Marta Weber – SP
Kacper Krzysztofik – SP
Mateusz Wierucki – SP
Oliwia Kuś – SP
Magdalena Szkudlarek – ZSTiO
Wiktoria Szkudlarek - ZSTiO
Agata Ciężkiewicz – ZSTiO

Rekordzistami wśród nagrodzonych okazali się uczniowie klasy 1a SP.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

Osobne podziękowania kierujemy do wychowawców, nauczycieli i rodziców oraz naszych czytelników, którzy pomogli rozpropagować konkurs.

Na koniec jeszcze kilka ważnych informacji.

Na wszystkich uczestników konkursu czekają pamiątkowe dyplomy za udział oraz zakładki do książek promujące naszą Miejską Bibliotę Publiczną na ul. Teatralnej 5 (można odbierać je w bibliotece Zespołu Edukacyjnego – ul. Mickiewicza 26)

Nagrody rzeczowe i dyplomy o wartości 440 zł zostały zakupione z funduszy gminnych, przyznanych przez burmistrza Skwierzyny, pana Lesława Hołownię – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i polecamy się na przyszłość:))

Nagrody książkowe o łącznej wartości 380 zł zostały pozyskane od sponsorów – wydawnictw: Egmont, Zysk i S-ka, Rebis, Wydawnictwo Literackie – również dziękujemy :))

Na zdjęciach - laureaci z wychowawczyniami i ich prace.

Tekst – Beata Igielska

Zdjęcia – Karolina Celińska