ZA NAMI V WOODWASTE - VELTI PÓŁMARATON O ZŁOTEGO LWA SKWIERZYNY!

30.10.2019

W minioną niedzielę ze Skwierzyńskiego Rynku wyruszył cykliczny Półmaraton o Złotego Lwa Skwierzyny. Przypominamy, że biegi te mają bardzo bogatą historię, gdyż o „Złote Lwy Skwierzyny” rywalizujemy już od ponad 20 lat! Od 2014 roku formuła przeszła niemałą metamorfozę… Wydłużyliśmy dystans do 21 km nadając tym samym tytuł Półmaratonu. Kluczowym dla tworzenia tej fantastycznej imprezy był moment pozyskania silnego Partnera, sponsora tytularnego – Firmę Woodwaste Pana Dariusza Macińskiego, której siedziba znajduje się właśnie w naszym mieście. Z całą pewnością bez tak silnego wsparcia organizacja biegu byłaby niemożliwa. Aż trudno uwierzyć, że to już 5 edycja Woodwaste-Velti Półmaratonu…

Przygotowania do startu jubileuszowej edycji trwały od już kilku miesięcy i nasza praca przyniosła owocne rezultaty. Mimo „nie najlepszej” pogody na starcie stanęło niemalże 250 zawodników! To wynik, który odzwierciedla zdeterminowanie biegaczy na uprawianie sportu w każdych warunkach ale i jasny obraz, że nasz Półmaraton cieszy się dużą popularnością. Składa się na to wiele czynników: zaangażowanie wielu grup zawodowych (straż, policja, ratownicy medyczni, wojsko, samorząd) optymalna trasa biegowa (bez znaczących podbiegów i w 85 % osłonięta drzewami), bezpieczeństwo uczestników, pula nagród finansowych (pula 5 tys. złotych dla najlepszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych), rewelacyjna oprawa w koszulki, medale, statuetki i puchary (projekt i wykonanie Algraf) i w końcu atmosfera na którą zapracowali wszyscy zawodnicy. Warte podkreślenia jest obecność władz samorządowych podczas corocznego biegu. Tym razem nie było inaczej. Od momentu wystrzału ze startera do ceremonii dekoracji zawodników w strugach deszczu wytrwali z nami Burmistrz Skwierzyny Lesław Hołownia oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Zygmunt Kadłubiski. Jak co roku, od 5 lat naszą inicjatywę aktywnie wspiera 35 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej ze Skwierzyny. Dzięki dowództwu dywizjonu otrzymywaliśmy wparcie logistyczne (karetki pogotowia, bariery ochronne, nagrody rzeczowe) oraz wsparcie osobowe żołnierzy do zabezpieczenia trasy biegu. Przypomnijmy, w poprzednich latach Dywizjonem Dowodzili: płk Dariusz Stróżewski i płk Krzysztof Korytowski. W tym roku z inicjatywą pomocy oraz ufundowania nagród w kat. najlepszy mieszkaniec i najlepsza mieszkanka Gminy Skwierzyna oraz w kat. najlepsi żołnierze 35 Dywizjonu przyszedł Pan płk Janusz Romanik. W 2014 roku do współpracy zaprosiliśmy młodego trenera Lekkiej Atletyki, organizatora wielu imprez biegowych, działacza sportowego Pana Sebastiana Wierzbickiego (Wierzbicki Running Project). Bez jego zaangażowania oraz corocznej pracy „u podstaw” jaką wykonuje z biegaczami Skwierzyński bieg z pewnością nie wyglądałby tak dobrze jak dziś.

5 Półmaraton to również powrót do „pierwotnej” trasy tego biegu. Po trwającym ponad 2 lata remoncie do użytku oddany zostaje fragment z estakadą (mostem nad terenami zalewowymi na drodze nr 159 w kierunku Murzynowa). Tym samym nie „paraliżujemy” ruchu drogowego w mieście tylko szybko kierujemy się na drogę w kierunku Świniar.

Punkt zwrotny w Świniarach to tradycyjnie półmetek Woodwaste Półmaratonu i doskonały moment aby wspomnieć zmarłego w tym miesiącu Czesława Januszkiewicza, Sołtysa Świniar – jednego ze współorganizatorów biegu. To dzięki jego inicjatywie na powitanie utrudzonych zawodników w Świniarach czekali kibice – mieszkańcy wsi. W tym roku zabrakło również kolorowych „girland” którymi dekorowano wieś. Cześć Jego Pamięci!

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom prywatnym, organizacjom, firmom które od pięciu lat razem z nami budują markę V Woodwaste Półmaratonu o Złotego Lwa Skwierzyny oraz promują sportowy tryb życia Skwierzyny:

- Firma Woodwaste i Velti Pana Dariusza Macińskiego

- Firma Algraf Agnieszki i Leszka Karczmarskich

- Wierzbicki Running Project

- 35 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej

- Transport Medyczny i Ratownictwo Medyczne Michał Owsiak

- Sklep Oferta RTV i AGD Włodzimierz Dubiec

- OSP Świniary

- OSP Skwierzyna

- Komisariat Policji w Skwierzynie

- Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu

- Centrum Integracji Społecznej

- Skwierzyński Ośrodek Kultury

- Zumba Fitness Izabela Cygan

- elektroniczny pomiar czasu sport-time.com

- ZST Skwierzyna

- Daniel Andalukiewicz

- Małgorzata Cynarska

 

Poniżej prezentujemy wyniki tegorocznego Woodwaste-Velti Półmaratonu o Złotego Lwa Skwierzyny

https://sport-time.com.pl/competitions_files/results/Skwierzyna%2027.10.2019.pdf

 

foto galeria Daniela Andalukiewicza

https://photos.google.com/share/AF1QipPh-xTvq3XuTID2tk5LeVmEpzF72EUNlCvzbldcacivbFie_Ss4m2CVHaOklDK24w?key=MUNHWG9hNU4tY3lTclZVMWhMczFOcmJaUkI1QjBR

 

Dziękuję i zapraszam za rok!

 

        Jakub Nawrot

Dyrektor OSiR Skwierzyna