ZAPROSZENIE

27.09.2019

W najbliższą sobotę o godz. 13:30 zapraszamy na uroczystość z okazji nadania imienia „Ecki” pamięci św. pamięci zastępcy burmistrza Bernau Eckharda Illge obiektowi przyrodniczemu (drzewo z gatunku dąb szypułkowy), który znajduje się u zbiegu ulic Marszałka Józefa Piłsudskiego i 2-go Lutego.   

 

Życiorys Eckharda Illge.

Eckhard Illge pełnił funkcję v-ce burmistrza Bernau bei Berlin. W ramach swojej pracy zajmował się między innymi kulturą i sportem. Od roku 1996 roku był odpowiedzialny za współpracę miedzy miastami partnerskimi w szczególności  ze Skwierzyną. Jego zaangażowanie w rozwój partnerski miedzy naszymi miastami zaowocowało w postaci różnych imprez kulturalno- sportowych takich jak cykliczne „Międzynarodowe Kulturalno- Sportowe Spotkania Bernau bei Berlin - Skwierzyna ”. Organizowane były również spotkania i wymiana młodzieży polsko-niemieckiej.

Dzięki Jego pracy, nasza młodzież brała udział w Międzynarodowych Spotkaniach Teatralnych, w których oprócz Skwierzyny brały również udział grupy teatralne z Mołdawii, Holandii, Rumunii, Niemczech i Danii. Otwartość Pana Illge na współpracę z naszym miastem rozwijała się dzięki wspólnym projektom unijnym. Uzyskane środki finansowe pozwoliły na częściowy remont OSiR,
a także zakup książek do Biblioteki Miejskiej w Skwierzynie.

Głównym celem jaki założył sobie Pan Eckhard była integracja społeczeństwa Skwierzyny i Bernau. Jego zaangażowanie widoczne było również podczas organizowanych przez Stowarzyszenie Cyklistów rajdów, które łączyły oba miasta. Wpływał na rozwój kontaktów pomiędzy organizacjami pozarządowymi. Ogromną rolę odegrał przy rozpoczęciu współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skwierzynie i Feurewehr Bernau bei Berlin. Wspomnieć należy również
o organizowanych przez Pana Illge spotkaniach mających na celu wymianę doświadczeń z zakresu oświaty, kultury i sportu. Odbywały się bowiem wizyty dyrektorów szkół i nauczycieli zarówno
w Skwierzynie jak i Bernau.

Prywatnie Pan Eckhard był osobą bardzo skromną i lubianą w środowisku. Często wakacje spędzał wraz z rodziną w okolicach Skwierzyny. Zachwycił się przede wszystkim pięknem naszej przyrody. Wędkarstwo i grzybobranie stały się wręcz Jego pasją, które realizował u Nas.

Zmarł w ubiegłym roku po ciężkiej chorobie w wieku 62 lat.