OSTATNIE SUKCESY ZESPOŁU TRANS

14.08.2019

Jeszcze tancerze Zespołu TRANS nie złapali oddechu po intensywnym sezonie tanecznym, a już pracowicie rozpoczęli tegoroczne wakacje wyjazdem do Turcji na International Cappadocia Festival, gdzie w malowniczym i pięknym otoczeniu krainy Cappadoci zaprezentowali swoje  choreografie, za które otrzymali nagrodę za wysoki poziom artystyczny i technikę.
Pierwszym etapem egotystycznej i bajkowej podróży była Rumunia. Tancerze zwiedzali Braszów jedno z najważniejszych i najpiękniejszych miast Transylwanii oraz Zamek w Bran siedzibę legendarnego hrabiego Drakuli.
Następnym przystankiem Zespołu TRANS był Aquapark Paradise Nesseber w Bługarii gdzie szaleństw nie było końca. Drugim żywiołem  tancerzy z cała pewnością jest woda, atrakcje parku zdecydowanie  przypadły młodzieży do gustu. W trasie Zespół znalazł czas na małe spa w Jeziorze Tuz - to słone jezioro w środkowej Turcji położone w Anatolii.
Po wspaniałych przygodach podczas podróży zespół dotarł na International Cappadocia Festival 2019 .Festiwal to nie tylko możliwość zaprezentowania swoich umiejętność tanecznych poza granicami naszego kraju ale również poznanie kultury, obyczajów, historii.  Tancerze mieli możliwość również podziwiać piękne i egzotyczne krajobrazy poruszając się quadami, które były kolejną atrakcją dla młodzieży.  Region Cappadoci słynie z lotów balonem nad przepiękną krainą i również tam nie mogło  zabraknąć zespołu. Wspaniałe widoki zapierały dech w piersiach.
Wracając do domu TRANS  zatrzymał się w Istambule na wieczorny rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Niezwykły wieczór przybliżył młodzież do kultury i obyczajów Tureckich .
Wycieczka wydawała się nie mieć końca atrakcji. Ostatnią  noc Zespół spędził w Bułgarii w Sofii zwiedzając jej najciekawsze zakątki.
Kolejny czas razem, kolejny festiwal za Zespołem TRANS. Była to wspaniała przygoda podczas, której tancerze mieli okazję zwiedzić aż tyle wspaniałych i egzotycznych miejsc. Był to jeden z najlepszych festiwali na którym Zespół TRANS miał okazję być. Atmosfera, wyjątkowa formuła, ciepłe przyjedzie i samo miejsce jakim jest Cappadocia sprawiły, że tancerze czuli się fantastycznie.
To było kolejne wydarzenie,  podczas którego  Zespół w piękny i artystyczny sposób  promował nie tylko Gminę Międzyrzecz, ale również cały powiat, bo przecież tancerze pochodzą z różnych miejscowości.
    Nie pozostaje nic  innego jak tylko życzyć młodym tancerzom powodzenia a Annie Bubnowskiej i jej instruktorkom pomysłów na wspaniałe choreografie, które często stają sie inspiracją dla innych oraz dalszej realizacji własnej pasji, jaką jest taniec. Warto tu zacytować słowa Anny Bubnowskiej "Taniec jest moją pasją, dzięki której mam ochotę codziennie rano wstawać. Jest lekarstwem na wszystko. Kocham pracę z moimi tancerzami i każdego z nich  traktuję jak swoje własne dziecko".

Red. Rodzice członków zespołu