NOWINKA - NEW DANCE PODWÓJNYM WICEMISTRZEM EUROPY!!!

17.07.2019

W czerwcu Zespół Taneczny  NOWINKA - NEW DANCE brał udział w Mistrzostwach Europy  International Dance Organization, odbywających się w Bratysławie na Słowacji.

Tancerze  Zespołu jako jedyni w województwie i nieliczni w Polsce reprezentowali nasz kraj podczas tej prestiżowej imprezy, w której udział  wzięli tancerze  z  16 krajów  Europy m.in.: Słowacja, Niemcy, Czechy, Węgry, Norwegia, Słowenia, Dania, Rumunia, Rosja, Włochy, Wielka Brytania czy Ukraina. Aby móc wziąć udział w Mistrzostwach Europy tancerze musieli zaprezentować się na Mistrzostwach Polski oraz wytańczyć kwalifikację do Kadry Narodowej co wcześniej uczynili.

Tancerze NOWINKA - NEW DANCE brali udział  w kilku kategoriach tanecznych odbywających się podczas Mistrzostw. Były to Mini Formacja Disco Show dzieci, Mini Formacja Disco Show juniorów, Mini Formacja Disco Show adults oraz Formacja Disco Show adults. Były to cztery dni tanecznej walki, zmagań i rywalizacji z najlepszymi tancerzami w Europie. W finałach Mistrzostw Europy znalazły się wszystkie zaprezentowane przez nas formacje i Mini formacje!!!

Niemożliwe stało się rzeczywistością. Dwa tytuły Wicemistrza Europy trafiają do tancerek zespołu NOWINKA - NEW DANCE!!! Tym samym teoria znalazła swoje odzwierciedlenie w praktyce. Żmudne i wyczerpujące treningi opłaciły się. To ogromny sukces i ciężka praca tancerzy oraz instruktorki Zespołu - Manueli Mamys.

Drugie  miejsca - tytuł Wicemistrza Europy oraz srebrne medale, które zawisły na szyjach naszych tancerzy powędrowały do Mini Formacji Disco Show pow. lat 16 - Vogue oraz Formacji Disco Show pow. lat 16 - Alice New Generation.

Miejsca w finałach wytańczyli również:

5 miejsce Mini Formacja do lat 11 - Słodki Świat

6 miejsce Mini Formacja 12-15 lat - Welcome to the Circus

7 miejsce solo freestyle - Julia Sobota

8 miejsce Mini Formacja do lat 11 - Wild West

Jesteśmy BARDZO DUMNI Z NASZYCH TANCERZY!

Emocje, stres, nerwy towarzyszyły nam od początku do końca Mistrzostw. Szczęście, duma i piękne wspomnienia pozostaną z nami na bardzo długo.

Dziękujemy wszystkim osobom dobrego i wielkiego serca za nieocenioną pomoc. Władzą Gminy, rodzicom, wszystkim sponsorom bez których niemożliwy byłby wyjazd naszych tancerzy. TO DZIĘKI WAM SPEŁNIŁY SIĘ NASZE MARZENIA!!!

Po raz kolejny Zespół Taneczny NOWINKA - NEW DANCE udowodnił, że jest wspaniałą wizytówką artystyczną nie tylko gminy i województwa ale jest również „kulturalnym towarem eksportowym” w Polsce.

Tancerze składają serdeczne również podziękowania dla wspaniałej instruktor i choreograf - Manueli Mamys, która stworzyła układy  taneczne  i przygotowała ich do udziału w mistrzostwach.

https://www.youtube.com/watch?v=5jCK1BgeLTg

Zespół Taneczny NOWINKA - NEW DANCE