EUROREGION PRO EUROPA VIADRINA ZAPRASZA STOWARZYSZENIA DO WSPÓŁPRACY ZAGRANICZNEJ

15.07.2019

    Informujemy, iż Euroregion PRO EUROPA VIADRINA realizuje projekt własny Coaching VIADRINA. Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji instytucji zainteresowanych transgraniczną współpracą projektową w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA.
    Projekt został opracowany również po to, aby utrzymać dobre relacje pomiędzy mieszkańcami i instytucjami polskimi i niemieckimi oraz pogłębić współpracę partnerską i zainicjować nowe partnerstwa.
    W związku z powyższym informujemy, iż zwróciły się do nas dwie organizacje niemieckie z prośbą o pomoc w nawiązaniu kontaktu z polskimi podmiotami.
    Pierwszą jest Branderburski Gardeblasmusikkorps, czyli orkiestra dęta z Fürstenwalde, która planuje m.in. wspólne ćwiczenia w ramach warsztatów latem 2020 roku (najchętniej w schronisku młodzieżowym w Polsce), wspólny koncert w polskim mieście blisko schroniska i opcjonalnie drugi koncert w Fürstenwalde.
    Drugą organizacją jest Stowarzyszenie „Eventus Erlebnispädagogik Berlin Branderburg e. V” które szuka polskiego partnera, żeby w 2020 roku wspólnie przeprowadzić jeden lub kilka obozów kajakarskich lub z zakresu pływania tratwą.
    Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani nawiązaniem kontaktu i podjęciem współpracy lub chcecie uzyskać więcej szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Panem Marcinem Guła pod numer telefonu 957358447 wew.35 lub e-mail: gulaateuroregion-viadrina [dot] pl