LEKCJA EDUKACYJNA - SEGREGOWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH

10.05.2019

Dnia 8 maja 2019 r. w Zespole Edukacyjnym w Skwierzynie odbyła się lekcja edukacyjna dotycząca segregowania odpadów komunalnych. Podczas spotkania z przedstawicielem Urzędu Miejskiego dzieci dowiedziały się do jakich pojemników powinny wyrzucać odpady segregowane. W trakcie lekcji omówiony został także problem odpadów organicznych (biodegradowalnych) i sposoby utylizacji takich odpadów. Uczniowie dowiedzieli się jak w prosty sposób zmniejszyć ilość odpadów wyrzucanych do kosza oraz o zaletach posiadania przydomowego kompostownika.

Ponadto w trakcie spotkania dzieci poznały wartość zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych jako źródeł surowców. Dowiedziały się co zrobić ze zużytymi bateriami, zepsutymi telefonami czy innym sprzętem RTV i AGD.

W spotkaniu uczestniczyło 9 klas I – III, łącznie ponad 100 dzieci zainteresowanych tematem ekologii i właściwego gospodarowania odpadami komunalnymi.

Spotkanie zostało podsumowane rozdaniem ulotek dotyczących segregacji odpadów oraz materiałami edukacyjnymi udostępnianymi przez Ministerstwo Ochrony Środowiska  pod adresem: www.naszesmieci.mos.gov.pl

Galeria zdjęć