PREZENTACJA KSIĄŻKI "Z POLSKĄ W SERCU"

13.03.2019

W dniu 12.03.2019 r. w Skwierzyńskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z autorem książki " Z Polską w sercu" Wspomnienia skwierzyńskich pionierów z Panem Andrzejem Chmielewskim. Autor opisał, w kilku rozdziałach książki,  losy pierwszych mieszkańców Skwierzyny powojennych lat. Zbieranie materiałów zajęło mu kilka lat.

Bohaterami spotkania były osoby, które podzieliły się swoimi wspomnieniami: Pani Józefa Serewa, Pani Rozalia Kujawiak i Pan Kazimierz Otto.

Spotkanie otworzył Burmistrz Skwierzyny Pan Lesław Hołownia, który przedstawił krótką historię miasta i pierwszych mieszkańców .

Podczas spotkania autorskiego uczniowie skwierzyńskich szkół, mieszkańcy oraz przybyli goście mogli wysłuchać fragmentów książki przedstawionych przez uczniów ZST i Panią Halinę Relich- skwierzyńską poetkę.

Książkę " Z Polską w sercu. Wspomnienia skwierzyńskich pionierów” w kwocie 10 zł można nabyć w Skwierzyńskim Ośrodku Kultury a środki uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na budowę Pomnika Pamięci.

Więcej informacji w reportarzu TVP Gorzów pod linkiem: https://gorzow.tvp.pl/41707194/wspomnienia-skwierzynskich-pionierow-w-nowej-ksiazce-andrzeja-chmielewskiego