TVP 3 GORZÓW WIELKOPOLSKI O POMOCY DLA POGORZELCÓW

16.02.2019

Materiał TVP 3 Gorzów Wielkopolski o pomocy dla pogorzelców ze Skwierzyny można obejrzeć TUTAJ,

 

W związku pożarem jaki miał miejsce 13 lutego br. w Skwierzynie Burmistrz Skwierzyny – Lesław Hołownia wraz z poszkodowanymi Państwem Andżeliką i Robertem Wojda zwraca się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, a także przedsiębiorców, właścicieli firm i zakładów pracy o wszelką pomoc w tej trudnej sytuacji. W pożarze zniszczeniu uległo pomieszczenie warsztatowe (wraz z piłami i osprzętem niezbędnym do pracy Pana Roberta) oraz część mieszkalna budynku. 

Nawet najmniejsza forma pomocy przyczyni się do poprawy trudnej sytuacji rodziny dotkniętej pożarem. Po konsultacjach z poszkodowanymi ustalono, że najbardziej potrzebne są: materiały budowlane, sanitarne, elektryczne, pralka do prania, usługi elektryka oraz hydraulika, a także sprzęt do pracy dla Pana Roberta tj. pilarki do drewna, specjalne ubrania, buty pilarza, itp.,

W sprawie przekazania darów prosimy kontaktować się pod numerem telefonu:

Urząd Miejski w Skwierzynie
Tel. 95 721 65 11 lub 95 721 65 15

Jednocześnie informujemy, iż istnieje możliwość przekazania środków pieniężnych dla poszkodowanych. Wpłaty można dokonać na specjalne konto: 

Gmina Skwierzyna, ul. Rynek 1, 66 – 440 Skwierzyna

31 8372 0008 0005 6166 2002 0198

Z dopiskiem „darowizna dla pogorzelców w Skwierzynie”

Jesteśmy głęboko przekonani, że odpowiedzą Państwo solidarnie i życzliwie na podjętą inicjatywę, za co władze Gminy Skwierzyna i poszkodowani z całego serca będą wdzięczni. Ponadto informujemy, że w dniu 17.03.2019 roku o godz. 17:00 w Sali Skwierzyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc pogorzelcom.

Z wyrazami szacunku

Burmistrz Skwierzyny