SKWIERZYŃSKA LIGA SIATKÓWKI NA OSTATNIEJ PROSTEJ

05.04.2017
Skwierzyńska Liga Siatkówki

Wtorkowe dwa spotkania zakończyły rywalizację fazy zasadniczej rozgrywek siatkarskich Skwierzyńskiej Ligi. Zespół Czarnych z Bledzewa który swoją szansę na awans do dalszej rundy pogrzebał we wcześniejszych spotkaniach, spotkał się z ZST i Gabaryt/Tedex. W pierwszym meczu wtorkowego wieczoru siatkarze ZST przegrali z Czarnymi 1:3. Był to pierwszy historyczny set wygrany w tym sezonie przez uczniów. W drugim pojedynku oldboje z Gabarytu/Tedexu stawili opór faworyzowanej ekipie z Bledzewa przegrywając całe spotkanie 2:3

Zaległe spotkania i końcową tabelę prezentujemy poniżej:
Czarni Bledzew - ZST 3:1
Czarni Bledzew - Gabaryt/Tedex 3:2

W czwartek 30 marca rozgrywki Skwierzyńskiej Ligi wkroczyły w decydującą fazę. Przypominamy, że faza półfinałowa polega na wyłonieniu finalistów z drużyn, które zajęły po sezonie zasadniczym miejsca 1-4. Pary półfinałowe tworzą drużyny:
pierwsza - czwarta
druga - trzecia

Zespoły grają w systemie dwumeczu (mecz i rewanż. Zwycięzcy wystąpią w finale (1 mecz) pokonani w meczu o 3 miejsce (1 mecz).
W pierwszym półfinale na parkiecie pojawili się ubiegłoroczni finaliści. Drużyny CKZiU Międzyrzecz i JW. Międzyrzecz. Po pierwszych minutach czwartkowego spotkania wydawało się że wojskowi bez problemu uporają się z młodymi siatkarzami z Międzyrzecza. Już na początku zespół z Jednostki zdobył kilka punktów przewagi i do końca seta kontrolował wygrywając 25-21. Podobny przebieg miał set drugi. Wygrana 25-20 i 2-0 po dwóch setach upewniło wojskowych, że nic złego im się stać już nie może. Niestety stara siatkarska zasada, mówiąca „kto wygrywa 2:0 i wygrywa set trzeci – zaczynają się kłopoty”. I tak było w tym meczu. Choć początek trzeciego seta był analogią pierwszych dwóch. Młodzi uczniowie z Międzyrzecza doprowadzili do nerwowej końcówki w dramatycznych okolicznościach wygrali 26-24. Czwarty set to kolejny horror. Niesiona dopingiem drużyna CKZiU grała jak w transie, a wojskowi popełniali coraz więcej błędów. W efekcie 25;22 dla CKZiU i stan meczu 2:2. O zwycięstwie miał zdecydować tie-break. Początek piątego seta to wyraźna przewaga wojskowych i gdy wydawało się, że zespół JW wygra decydującego seta bez problemów to seria błędów doprowadziła do stanu 15:15. Po dramatycznej końcówce faworyzowani siatkarze JW. Międzyrzecz wygrywają seta 17:15 i tym samy spotkanie 3:2. Po prawie 2,5 godzinnym pojedynku pełnym emocji i dramatu sprawa awansu do finału jest nadal otwarta. Kto awansuje zdecyduje mecz rewanżowy, na który serdecznie zapraszamy już w czwartkowy wieczór.

W drugim pojedynku tego wieczoru stanęły ekipy Bogusz/Lisek ze Skwierzyny i nie pokonany w tym sezonie zespół z drezdenka. W meczu bez historii siatkarze UM Drezdenko pokonali drużynę Bogusz/Lisek 3:0 i mecz rewanżowy powinien być już tylko formalnością.