NOWY SPRZĘT DLA JEDNOSTEK OSP

19.12.2018

      W dniu 18.12.2018 r. o godz. 17:00 w Urzędzie Miejskim w Skwierzynie odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Skwierzynie. Gospodarzem spotkania był Lesław Hołownia – Burmistrz Skwierzyny, a jednocześnie Prezes Zarządu OM-G ZOSP RP w Skwierzynie. Gościem honorowym posiedzenia był Komendant Powiatowy PSP w Międzyrzeczu st. bryg. mgr inż. Marek Harkot.
     Głównym punktem posiedzenia było przekazanie naszym jednostkom OSP sprzętu pozyskanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. W ramach realizacji projektu pozyskano sprzęt o łącznej wartości 54.180,00 zł, z czego wkład własny Gminy Skwierzyna wyniósł zaledwie 1%. Zakupiono m.in.: defibrylatory AED – 2 szt., torby medyczne PSP R1 z pełnym wyposażeniem, sprzęt hydrauliczny do ratownictwa drogowego, zestawy uniwersalnych klinów i podpór do stabilizacji pojazdów oraz sprzęt oświetleniowy. W imieniu jednostek sprzęt odebrali:
1.    druh Michał Kowalewski – Prezes Zarządu OSP Skwierzyna;
2.    druh Krystian Wojciechowski – Naczelnik OSP Trzebiszewo;
3.    druh Zbigniew Kamiński – Prezes OSP Świniary;
4.    druh Mateusz Baradziej – Naczelnik OSP Murzynowo.
    Tym samym możemy z przyjemnością Państwa poinformować, że w każdej jednostce OSP (Skwierzyna, Świniary, Trzebiszewo, Murzynowo) znajduje się na wyposażeniu defibrylator AED –urządzenie pozwalające na ratowanie życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Prosimy o zapamiętanie tej informacji i przekazanie jej znajomym – w przypadku zagrożenia życia liczy się każda minuta.