WYWIEŚMY BIAŁO - CZERWONE FLAGI

09.11.2018

Szanowni Państwo,

Święto Niepodległości jest dla nas, Polaków, dniem wyjątkowym. Oto po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Odrodziło się państwo polskie. Nasi poprzednicy wykorzystali swoją szansę. Spełniły się oczekiwania wielu pokoleń Polaków, którzy walczyli i ginęli z myślą o wspólnym domu - niepodległej Polsce.

Dziś znów żyjemy w wolnej i suwerennej Polsce, możemy świętować, cieszyć się radością niepodległości - jej 100. Rocznicą. W dzisiejszych czasach słowa takie jak patriotyzm, miłość do ojczyzny nabrały zupełnie nowego wymiaru.

Ciesząc się z możliwości jakie daje nam integracja europejska, otwarte granice, wolny handel i rynek pracy, możemy w spokoju wypełniać nasz patriotyczny obowiązek. Nie zapominając jednak o przeszłości, o naszej historii, o bohaterach z 1918 roku.

Podczas obchodów 100 - lecia odzyskania Niepodległości zwracam się do Państwa z prośbą o wywieszenie flagi państwowej. Niech Skwierzyna stanie się podczas tej rocznicy biało - czerwoną gminą na mapie Polski.

Jak bowiem powiedział Marszałek Piłsudski: Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. Pamiętajmy o tym.

 

Z wyrazami szacunku

Burmistrz Skwierzyny - Lesław Hołownia