IV WOODWASTE - VELTI PÓŁMARATON O ZŁOTEGO LWA SKWIERZYNY

31.10.2018

    W niedzielę 28 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skwierzynie zorganizował IV Woodwaste-Velti Półmaraton o Złotego Lwa Skwierzyny. W tegorocznej edycji wzięło udział prawie 270 osób co jest jednym z najlepszych wyników w historii tego biegu.
Trasa Biegu jak co roku prowadziła ulicami Skwierzyny oraz w kierunku do Świniar i z powrotem. Wbrew złym prognozom warunki pogodowe były niemalże idealne: temperatura ok. 8 stopni, delikatny wiatr i przede wszystkim brak opadów. Na starcie pojawili się jak zwykle najlepsi zawodnicy i zawodniczki w zachodniej części Polski co wróżyło wyrównaną i zacięta walkę do samego końca. Tak też się stało. Trzykrotny zwycięzca skwierzyńskiego półmaratonu Marcin Zagórny został „zdetronizowany” przez swojego największego rywala Michała Hulewicza, który z czasem 1.10.,03 zameldował się na mecie jako pierwszy. Najlepsza z Pań okazała się Sandra Nowak (1.20,39), która wyprzedziła na trasie rekordzistkę Polski w biegu na 100 km Wiolettę Paduszyńską – dotychczasową zwyciężczynię naszych półmaratonów.
    Zawodom od samego początku towarzyszyła wyjątkowa atmosfera. Duch sportu udzielał się wszystkim, zarówno uczestnikom jak i organizatorom. Biuro zawodów uwijało się jak w ukropie aby jak najszybciej obsłużyć wszystkich zawodników. Profesjonalną rozgrzewkę przed biegiem zapewniła wszystkim Pani Alicja Ignaszewska- instruktor Zumba Fitmess ze Skwierzyny. W ramach współpracy międzynarodowej i chęci integracji ze społecznością lokalną w biegu wystartowało prawie 30 amerykańskich żołnierzy stacjonujących w naszym mieście. Atrakcją były pojazdy bojowe (hammer), które można było obejrzeć i zasiąść za ich kierownicą.
    Po upływie limitu czasowego wszyscy byli już na mecie. Oprócz pamiątkowych koszulek zawodnicy otrzymywali wyjątkowe medale oraz pakiety żywieniowe dla podratowania sił witalnych. Oczywiście żaden izotonik ani baton energetyczny nie zregeneruje ciała tak szybko i tak dobrze jak grochówka strażaków OSP Świniary, za którą bardzo serdecznie dziękujemy!
    Od czterech lat Imprezę wspiera i finansuje zaprzyjaźniona firma Woodwaste Pana Dariusza Macińskiego. Bez okazanej pomocy nie moglibyśmy realizować tego przedsięwzięcia, dlatego chcielibyśmy w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować całemu zarządowi oraz prezesowi firmy Woodwaste oraz Velti.

Podziękowania kierujemy również pod adresem:
Gmina Skwierzyna, 35 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej, Wierzbicki Running Pojeckt, Centrum Integracji Społecznej w Skwierzynie, Skwierzyński Ośrodek Kultury, Komenda Powiatowa Policji oraz funkcjonariuszom Policji w Skwierzynie, OSP Świniary, OSP Skwierzyna, Ratownictwo Medyczne Michał Owsiak, Rada Miejska w Skwierzynie, Dyrekcja oraz młodzież ZST Skwierzyna.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia zwłaszcza na drogach nr 159 i 199.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na inne imprezy sportowo-rekreacyjne organizowane przez OSiR w Skwierzynie.

Poniżej przedstawiamy wyniki tegorocznego IV Woodwaste -Velti Półmaratonu o Złotego Lwa Skwierzyny
https://sport-time.com.pl/competitions_files/results/IV%20P%C3%93%C5%81MARATON%20O%20Z%C5%81OTEGO%20LWA%20WYNIKI%202018.pdf