POGOŃ SKWIERZYNA ZAINAUGUROWAŁA SEZON W KLASIE OKRĘGOWEJ

13.08.2018

Mecz, który Pogoń Skwierzyna zainaugurowała w Klasie Okręgowej rozegrany został z drużyną Meprozetu Stare Kurowo na stadionie OSiR w Skwierzynie.

Drużyna Pogoni Skwierzyna została wzmocniona w tym roku przez kilku zawodników. Są to jednak osoby doskonale znane kibicom, którzy wcześniej grali w naszej drużynie. Paweł Timoszyk, Paweł Kosmala i Krzysztof Kieżuń przez kilka sezonów grali w zespołach młodzieżowych, czy seniorskich naszego klubu. Stowarzyszenie Pogoń Skwierzyna jest drużyną, której większość składu stanowią miejscowi wychowankowie.

Przed meczem nastąpił bardzo przyjemny moment wręczania pucharów, upominków i odznaczeń. Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej - Robert Skowron wręczył puchar na ręce kapitana skwierzyńskiej drużyny - Marcina Żeno w nagrodę za awans do Klasy Okręgowej, zaś Wiceprezes Wydziału Gier Gorzowskiego Związku Piłki Nożnej - Zenon Zadworny wręczył naszemu kapitanowi puchar, za zajęcia I miejsca w klasyfikacji Fair Play w grupie II Klasy A w poprzednim sezonie.

Burmistrz Skwierzyny - Lesław Hołownia pogratulował naszym zawodnikom awansu i godnego reprezentowania naszej gminy w województwie Lubuskim oraz wręczył upominek w postaci piłek, którymi nasi zawodnicy będę grali w nowym sezonie.

Sam mecz stał na poziomie rozgrywek 4 ligi i owocował w wiele akcji podbramkowych i walki w środku pola. W pierwszej połowie oba zespoły miały wiele stałych fragmentów gry oraz przeprowadziły kilka ciekawych akcji, które mogły zakończyć się zdobyciem bramek. Podsumowując pierwszą połowę meczu zakończoną wynikiem 0:0 można powiedzieć, że była to bardzo ciekawa i emocjonująca gra.

Druga połowa do dalej ciężka piłkarska walka w każdej akcji i sytuacje podbramkowe kończące się w ostatnich chwili na nogach obrońców, lub w rękach bramkarzy. W 72. minucie meczu po stałym fragmencie gry w polu karnym piłka trafiła do Miłosza Rutkowskiego, który pięknym „strzałem z woleja” nie dał szans bramkarzowi drużyny Meprozetu.

Wynik 1:0, nie zaspokoił apetytu zawodników Pogoni Skwierzyna którzy starali się kontrolować przebieg gry i stwarzać groźne sytuacje. W czasie doliczonym zespół gości mógł wyrównać wynik meczu, jednak ofiarne interwencje obrońców i bramkarza skwierzyńskiego zespołu pozwoliły na zwycięstwo i wywalczenie 3 punktów.

Maciej Kaczmarek - Pogoń Skwierzyna
Foto: Artur Anuszewski