SKWIERZYNIANIE DLA NIEPODLEGŁEJ

09.08.2018

7 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego Stowarzyszenie  „POGOŃ” oraz Zespół Taneczny „NOWINKA - NEW DANCE” podpisali umowy na dofinansowanie projektów w ramach Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych.

Dwa skwierzyńskie projekty znalazły się wśród 5 wyróżnionych spośród 90 z całego Województwa Lubuskiego, które zostały zaprezentowane w Urzędzie Marszałkowskim jako jedne z najlepszych inicjatyw. Jest to ogromne wyróżnienie dla naszej młodzieży.

- Aktywność i samodzielność młodzieży to nasze priorytety, dzięki którym nauczymy się od siebie pracy wynikającej z zainteresowań uczestników. Chcemy, aby dzieci i młodzież rozpowszechniała i uczyła rówieśników czym jest niepodległość, jak wiele może dać radości oraz emocji, jak wiele może nauczyć. Celem jest nauczenie młodzieży współpracy, rozwijanie ambicji życiowych, edukacyjnych oraz życia  w grupie - mówią zgodnie przedstawiciele skwierzyńskich organizacji - Manuela Mamys i Maciej Kaczmarek.

W czasie podpisywania umów z Marszałek Województwa Lubuskiego przedstawiciele Zespołu Tanecznego „NOWINKA - NEW DANCE” oraz klubu Sportowego „POGOŃ”, krótko opowiedzieli o planowanych projektach oraz mieli okazję omówić i zaprezentować swoją działalność.

Projekt „Skwierzyńska młodzież dla Niepodległej” Stowarzyszenia „POGOŃ” zakłada organizację biegu rodzinnego oraz turnieju piłkarskiego zapraszając do udziału młodzież z okolicznych gmin. Koszt przedsięwzięcia wynosi 12.640,00 zł, kwota wnioskowanej i otrzymanej dotacji wyniosła 10.000,00 zł.

Projekt „Dla Niepodległej” ZT „NOWINKA - NEW DANCE” zakłada organizację koncertu wspólnie z artystami z okolicznych miejscowości. Koszt przedsięwzięcia wynosi 14.000,00 zł, kwota wnioskowanej i otrzymanej dotacji wyniosła 8.500,00 zł.

Skrót z podpisania umów można obejrzeć pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=iWTQBl_XDto

Cały materiał z podpisania umów dostępny jest pod linkiem:
https://www.facebook.com/lubuskiepl/videos/1874707555939971/

Materiał TVP 3 Gorzów Wielkopolski:
http://gorzow.tvp.pl/38414019/podpisano-umowy-na-dofinansowanie-pomyslow-na-uczczenie-rocznicy

Zdjęcia: Krzysztof Kubasiewicz (UMWL)