TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BURMISTRZA SKWIERZYNY 2018

07.08.2018

     W dniach 04 - 05 sierpnia 2018 w kawiarni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skwierzynie odbył się turniej szachowy pod patronatem Burmistrza Skwierzyny, Puchar Burmistrza Skwierzyny 2018. W ciągu dwóch dni rozegrano siedem partii tak zwanym systemem szwajcarskim z kojarzeniem komputerowym zapewnionym przez Radosława Świderskiego z klubu szachowego "Stilon" Gorzów.

    W turnieju startowało jedenastu zawodników, ośmiu seniorów (w tym jedna kobieta) i trzech juniorów. Turniej wygrał Radosław Świderski (wygrywając siedem partii z siedmiu rozegranych), drugi był Jan Dawid Purzycki (z klubu Międzyrzecz), trzeci był Zygmunt Boła (Gorzów), czwarty był Paweł Kugler (Gorzów), piąty (pierwszy junior) był Damian Świerc (Sulęcin), szósty był Adam Rabczewski (Skwierzyna) i siódmy (drugi junior) był Paweł Musin (Sulęcin).

   Turniej odbył się dzięki pomocy kierownika OSiR który ufundował nagrody rzeczowe dla zawodników. Stowarzyszenie Obra-Warta zapłaciło za koszty sędziowania. Składam podziękowania naszemu sponsorowi dostawcy internetu w Skwierzynie, firmie Lisek która ufundowała profesjonalne zegary szachowe dla klubu "Goniec" Skwierzyna.

                                                                                                     Skwierzyna 06/08/2018  Adam Rabczewski