POSEŁ OLIMIJCZYK Z WIZYTĄ W SKWIERZYNIE

22.03.2017

17 marca 2017 roku Skwierzynę odwiedził olimpijczyk Poseł na Sejm RP - Tomasz Kucharski.

Poseł swoją wizytę rozpoczął w Urzędzie Miejskim w Skwierzynie, gdzie spotkał się z Burmistrzem Skwierzyny - Lesławem Hołownią oraz mieszkańcami oraz organizacjami pozarządowymi z terenu gminy.

Podczas spotkania rozmawiano o potrzebach organizacji działających w Skwierzynie, rozwoju sportu oraz o planach inwestycyjnych gminy. Poseł obiecał, iż w miarę swoich możliwości będzie wspierał samorząd w działaniach podejmowanych na rzecz społeczności lokalnej.

Nie obyło się również bez wspomnień. Tomasz Kucharski opowiedział o swojej młodości, którą spędził właśnie w Skwierzynie zdobywając wiedzę i umiejętności w obecnym Zespole Szkół Technicznych.

Miejscem wizyty był również Dzienny Dom Senior - Wigor, gdzie polityk spotkał się z seniorami. Mieszkańcy dopytywali się o sportowe sukcesy. Poseł z przyjemnością opowiadał o swoich dokonaniach w sporcie i zdobytych medalach. Na koniec spotkania Burmistrz Skwierzyny - Lesław Hołownia podarował Tomaszowi Kucharskiemu drobny upominek oraz odznaczył skwierzyńskim pinsem z koroną, aby zawsze pamiętał o mieszkańcach Skwierzyny. Seniorzy zrobili sobie pamiątkową fotografię z Posłem - olimpijczykiem i podziękowali za wizytę.

Następnie Poseł z Burmistrzem udali się do macierzystej szkoły, w której nasz olimpijczyk zdobywał wiedzę. Młodzież przywitała gorącymi brawami swojego gościa oraz zasypała go wieloma pytaniami o jego karierę, zawody sportowe czy obecną sytuację na scenie politycznej. Tomasz Kucharski wyczerpująco odpowiadał na każde pytanie. Na koniec wizyty absolwent szkoły dokonał wpisu do pamiątkowej księgi.