VII FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ

19.03.2018

W dniach 16-18.03.2018. w Skwierzynie odbył się już po raz siódmy Festiwal Piosenki Harcerskiej organizowany przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Jak co roku harcerki i harcerze rywalizowali ze sobą w wykonywaniu piosenek w określonych regulaminem kategoriach wśród których były między innymi piosenka harcerska, piosenka turystyczna, szanta, piosenka własna, oraz kategoria zespół. Szczególne miejsce w rywalizacji drużyn z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości zajęło wykonanie piosenek w kategorii piosenka patriotyczna. Duże zainteresowanie uczestników wzbudziła rywalizacja w kategorii teledysk, gdyż była ona realizowana przez drużyny przed festiwalem i wymagało to nakładu wielu sił i czasu.  Rywalizację zakończyła konkurencja karaoke w której o punkty walczyli drużynowi jednostek biorących udział w festiwalu. Sądząc po reakcjach uczestników była dobra zabawa i czas spędzony z pożytkiem dla wszystkich.

W sobotę mieszkańcy Skwierzyny mieli możliwość obserwowania zastępów harcerskich poruszających się po mieście w czasie gry terenowej, która była osobnym etapem rywalizacji festiwalowej i była również okazją do poznania ciekawostek miasta.

Podziękowania należy skierować do Pana Leszka Pawłowskiego Dyrektora Zespołu Edukacyjnego, który przyjął nasz festiwal pod dach, oraz dla Pana Macieja Zawidzkiego Dyrektora Skwierzyńskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbywała się większa część rywalizacji. Specjalne wyrazy wdzięczności kierujemy do Pana Burmistrza Lesława Hołowni, który wspiera nas w naszych poczynaniach i jest fundatorem nagrody głównej. Dziękujemy!

 

                                                                                  Komendant Festiwalu Piosenki Harcerskiej

                                                                                                      pwd. Jeremi Kowalski HO