KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH

15.03.2018

W środę 14.03. 2018 do auli ZST zawitała niezwykle kolorowa i gwarna wiosna, a wraz z nią można było poczuć atmosferę, zapach i smak Świąt Wielkanocnych. A to wszystko za sprawą odbywającego się Kiermaszu Wielkanocnego oraz „Konkursu na świąteczną aranżację stołów wielkanocnych”.

W imprezie wzięło udział wielu okolicznych wystawców zajmujących się rękodziełem, u których można było zakupić rozmaite cudeńka - nie tylko świąteczne. Kiermasz odbywał się pod hasłem „zajączek dla świetlicy”, ponieważ połowa dochodu ze sprzedaży ciast i ozdób zostanie przeznaczona na zakup przyborów i gier dla świetlicy środowiskowej „U Kubusia  Puchatka”. Wiele pięknych ozdób i dekoracji powstawało już od kilku tygodni podczas zajęć plastycznych w internacie. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Domu Dziennego Senior-Wigor, którzy również włączyli się do inicjatywy i przeznaczyli swoje dochody na cel zorganizowania „zajączka” dzieci uczęszczających do  „Kubusiów”.

Szkoła gościła również wielu przedstawicieli instytucji i organizacji działających w naszej Gminie - między innymi zastępcę burmistrza pana Wojciecha Kowalewskiego, sekretarz gminy panią Bożenę Kaśków, przewodniczącą Rady Miejskiej panią Zofię Zawłocką, księdza proboszcza Kazimierza Małżeńskiego, a także dyrektorów szkół, przedstawicielkę 35 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej i wielu znamienitych gości. Przybyli na imprezę zostali ugoszczeni wyśmienitym poczęstunkiem, w pięknie przygotowanej sali, przez uczniów klas hotelarskich wraz z panią Joanną Masiuk-Lebiedź.

Do „Konkursu na świąteczną aranżację stołów wielkanocnych” zgłosiło się łącznie 14 ekip w dwóch kategoriach: dorośli i młodzież. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, ponieważ aranżacje stołów były piękne, pomysłowe i wyjątkowe. Wyniki przedstawiaj się następująco:
 
KATEGORIA MŁODZIEŻ:
I MIEJSCE
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego – zespół w składzie: Zuzanna Strzelewicz, Weronika Marciniak, Anita Kosikowska.
 
II MIEJSCE
Zespół Edukacyjny w Skwierzynie – zespół w składzie: Wiktoria Szala, Natalia Anus, Maja Jackowska.
 
III MIEJSCE
Szkoła Podstawowa w Lipkach Wielkich – zespół w składzie: Julia Januszowska, Adrianna Kafka, Sandra Glonek.
 
WYRÓŻNIENIA
- Liceum Ogólnokształcące  Im. Ireny Sendler w  Skwierzynie – zespół w składzie: Patrycja Krutak, Oliwia Górniak, Weronika Górniak.
- Szkoła Podstawowa w Lipkach Wielkich – zespół w składzie: Aleksandra Małecka, Anna Skrobańska, Natalia Maciejewska.

KATEGORIA „DOROŚLI”:
I MIEJSCE
Dom Dziennego Pobytu Senior-Wigor w Skwierzynie  reprezentowany przez panie: Zofię Bielawską, Watral Małgorzatę, Lucynę Skorek.
 
II MIEJSCE
Koło Gospodyń Wiejskich Murzynowo – reprezentacja pań w składzie: Zofia Meszek, Grażyna Filipek, Krystyna Wołos.
 
III MIEJSCE
Dom Pomocy Społecznej Stowarzyszenie „Nasz Dom” - reprezentowany przez panie: Klaudię Baran, Krystynę Hartman, Annę Buratowską.
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
 
Konkurs, a także kiermasz nie mogłyby odbyć się, gdyby nie hojność sponsorów, którzy wsparli nas finansowo i rzeczowo, dzięki czemu mogliśmy zakupić półprodukty do przygotowania ozdób, ale przede wszystkim nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.
W imieniu organizatorów chciałabym podziękować sponsorom, którymi byli:
 
1.        Burmistrz Miasta i Gminy Skwierzyna pan Lesław Hołownia.
2.        Radny Powiatu pan Jerzy Kuźmicz.
3.        Radna Miasta pani Agnieszka Romaneczko.
4.        Państwo Anna i Czesław Niemiro.
5.        Dyrektor ZST i Radny Powiatu pan Grzegorz Mrowicki.
6.        Rada Rodziców ZST w Skwierzynie.
7.        Rada Rodziców Wychowanków Internatu ZST w Skwierzynie.
8.        Państwo Osipiuk.
9.        Hurtownia Artykułów spożywczych „MIRA-POL”

Podziękowania należą się również Państwu Agnieszce i Leszkowi Karczmarskim za wsparcie w formie plakatów promujących kiermasz i dyplomów dla uczestników konkursu, które otrzymaliśmy od firmy Algraf.


 
Informacja: Joanna Rumin-Stańczuk