PODPISANIE UMOWY NA „ZAPROJEKTOWANIE I WYKONANIE INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH NA OBIEKTACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ GMINY SKWIERZYNA”
28 sierpnia 2024 r. Burmistrz Skwierzyny Wojciech Kowalewski przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy – Agnieszki Laszczak, podpisał umowę z przedstawicielem Wykonawcy - Radosławem Goszczyńskim na „Zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej Gminy Skwierzyna” w ramach inwestycji o nazwie: ”Budowa instalacji fotowoltaicznych wykorzystywanych w obiektach użyteczności publicznej w Gminie Skwierzyna”.
Burmistrzowi towarzyszyli pracownicy Urzędu Miejskiego zaangażowani w pracę przy projekcie kierownik Rozwoju i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych – Małgorzata Strzelczyk oraz Karolina Zamrzycka-Szyszka – Inspektor ds. zamówień publicznych.
Wydarzenie to jest konsekwencją zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w którym spółka FLEXIPOWER GROUP sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Pabianicach złożyła najkorzystniejszą ofertę, tj. 823 573,56 zł.
Gmina Skwierzyna otrzymała dofinansowanie z "RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD: Program Inwestycji Strategicznych".
W związku z powyższym Gmina Skwierzyna wybuduje instalacje fotowoltaiczne, które następnie będą wykorzystywane w największych, na naszym obszarze, obiektach użyteczności publicznej:
• Zespole Edukacyjnym w Skwierzynie,
• Hali Sportowej „Kasztanówka”,
• Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących,
• Szkole Podstawowej w Murzynowie,
• Skwierzyńskim Ośrodku Kultury,
• Ośrodku Pomocy Społecznej,
• Ośrodku Sportu i Rekreacji.
Energia słoneczna jest najbardziej wydajnym źródłem energii z OZE, co oznacza, że idealnie sprawdzi się do pokrycia zapotrzebowania na prąd w gminnych budynkach. Panele fotowoltaiczne o odpowiednio dobranej mocy to idealne rozwiązanie dla samorządów, które chcą zmniejszyć koszty utrzymania obiektów - rachunki za prąd.
Rozwój sektora odnawialnych źródeł energii jest kluczowym elementem obniżenia emisyjności gospodarki oraz dywersyfikacji źródeł wytwarzania energii. Redukcja emisji zanieczyszczeń i dwutlenku węgla do atmosfery to priorytet w zatrzymaniu efektu cieplarnianego.
Zgodnie z podpisaną dzisiaj umową, termin wykonania umowy do 3 miesięcy (jednak nie dłużej jak do 18.11.2024 r.)