GRAND PRIX DLA ZESPOŁU „OBRZANIE”

28.09.2021

MAMY TO !!!   MIĘDZYZDROJE ZDOBYTE !

W dniach 24 – 26 września Zespół „Obrzanie” uczestniczył w Spotkaniach Artystycznych Seniorów SAS 2021. Zaprezentowaliśmy się w dwóch kategoriach:

- Zespoły folklorystyczne;

- soliści.

Zespół od wielu lat uczestniczy w Spotkaniach Artystycznych Seniorów. Zdobywaliśmy już pierwsze miejsca, wyróżnienia, ale do tej pory nie udało się nam sięgnąć po najważniejsze trofeum – po GRAND PRIX.

Jest to owoc wieloletniej naszej pracy i wielkiej pasji członków Zespołu.

„Obrzanie” mieli zaszczyt poprowadzić poloneza wszystkich uczestników przeglądu i zaprezentować licznie zgromadzonej widowni na Deptaku przy Molo, krótki układ tego jakże polskiego tańca. W części konkursowej wystąpiła kapela w składzie: Zofia Zawłocka – skrzypce, Sławomir Filus i Andrzej Michalewski – akordeony, Wiesław Mikołajczak – kontrabas, Karol Wisniewski – klarnet i wyróżniony w konkursie Edward Hochenzy - sekcja rytmiczna.

Śpiewały: Lidia Szczerbiak, Tatiana Rubis, Genowefa Byner, Jolanta Góral, Teresa Nyga, Maria Materna, Genowefa Wandachowicz i Anna Konefał. Częścią taneczna zajmowali się tancerze: Edyta Ulatowska i Piotr Tuszyński, Lidia Szczerbiak i Piotr Pasiński, Iwona Kaczmarczyk i Stanisław Kireńko oraz Monika Mikołajczak i Mariusz Maciulko.

Zespół zaprezentował trzy przyśpiewki: ”Kukułeczko gdzieżeś ty bywała”, „Świeć miesiączku świeć” i „Klaskany czyli Jadwiga”.

W występie solowym wystąpiła nasza koleżanka Tatiana Rubis, która zaśpiewała trzy utwory: „ Jesienny sen”, „Być może” i „Ej, przeleciał ptaszek”. Jej występ wywołał duże zaciekawienie jurorów.

Poza występem konkursowy Zespół prezentował się w Alei Gwiazd i na Deptaku przed Molo w Międzyzdrojach zgodnie z istniejącą i towarzyszącą imprezie tradycją.

Wielkie podziękowania należą się tu niewątpliwie naszemu instruktorowi Panu Sławomirowi Filusowi, który podjął się trudu przygotowania Zespołu do tej dla nas najważniejszej w tym roku imprezy. Część naszego pobytu została sfinansowana dzięki dotacji Gminy Skwierzyna. Pozostałe koszty pokryli członkowie Zespołu „OBRZANIE” i sponsorzy.

Podziękowania należą się również wszystkim członkom Zespołu i ich rodzinom, które nas wspierają w naszej pasji.

Zostaliśmy już zaproszeni przez Dyrektora Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach do kolejnej jubileuszowej edycji spotkań w przyszłym roku.

Nasze tegoroczne trofea: Grand PRIX Spotkań Artystycznych Seniorów Międzyzdroje 2021, Wyróżnienie dla najlepszego perkusisty przeglądu Pana Edwarda Hochenzy oraz Grant 100% „Culture Caravan Festival & Contes 2021 Polan.

Zapraszamy wszystkich chętnych śpiewających, grających i tańczących do uczestniczenia w zajęciach co środę od godziny 18:00.

Źródło: Zespół Obrzanie