MIASTO KRÓLEWSKIE MA KRÓLOWĄ

09.09.2021

W Skwierzyńskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość powitania Mistrzyni Paraolimpijskiej - Renaty Śliwińskiej oraz jej trenera - Zbigniewa Lewkowicza.

Podczas spotkania sala widowiskowa domu kultury pękała w szwach. Mieszkańcy tłumnie przybyli powitać pierwszą w historii Gminy Skwierzyna Złotą Medalistkę Igrzysk Paraolimpijskich.

Powitanie rozpoczęło się od przypomnienia relacji telewizyjnych, podczas których mogliśmy razem kibicować i śledzić występy naszej skwierzynianki. Następnie Zespół Taneczny „New Dance Family” zaprezentował układ z flagami do utworu „We Are the Champions”. Po wejściu na scenę naszej zawodniczki i jej trenera cała sala przywitała ich gorącymi owacjami na stojąco.

Przewodniczący Rady Miejskiej - Zygmunt Kadłubiski wraz z Burmistrzem Skwierzyny – Lesławem Hołownią uhonorowali zaszczytnymi tytułami przyznanymi przez Radę Miejską w Skwierzynie Renatę Śliwińską - Zasłużonym Obywatelem Skwierzyny oraz Zbigniewa Lewkowicza - Honorowym Obywatelem Skwierzyny.

Mieszkańcy na scenie gratulowali sukcesu obsypując naszą zawodniczkę i jej trenera kwiatami oraz laurkami przygotowanymi przez dzieci z Zespołu Edukacyjnego w Skwierzynie.

W pewnym momencie scena domu kultury zamieniła się w studia telewizyjne, podczas którego nasi goście rozmawiali o emocjach jakie towarzyszyły im podczas zmagań na paraolimpiadzie w Tokio oraz drodze do wymarzonego sukcesu i ciężkich treningach.

Na zakończenie spotkania Renata Śliwińska i Zbigniew Lewkowicz chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć z naszymi mieszkańcami.