SZTAB WOŚP SOK W SKWIERZYNIE Z NIEBYWAŁYM REKORDEM ZEBRANYCH ŚRODKÓW!!!

28.03.2021

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Tegoroczny Finał odbył się pod hasłem: „Gramy z radością! Finał z głową!”. I to jak zagraliśmy!!!

Do udziału w 29. Finale zachęcał sam Jurek Owsiak w specjalnym nagraniu dla Skwierzyny. Jak się później okazało nasi mieszkańcy po raz kolejny pokazali, że mają wielkie i gorące serca przez co do puszek trafiła rekordowa liczba zebranych środków w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Łączna kwota zebrana przez nasz Sztab to 129.233,49 zł i 264,38 euro + wiele waluty obcej. Na tę kwotę złożyło się:

- 57.117,82 zł - puszki 83 wolontariuszy

- 24.551,97 zł - puszki stacjonarne znajdujące się u naszych przedsiębiorców

- 23.183,00 zł - eSkarbonki wolontariuszy i Sztabu

- 22.518,90 zł - licytacje - aukcje allegro

- 1.511,80 zł - terminale

- 350,00 zł - wpłaty bezpośrednie na skwierzyńskie konto sztabu

Rekord z ubiegłego roku został pobity o 44.876,88 zł !!!

Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na laryngologię, otolaryngologię dziecięcą i diagnostykę głowy. Dzięki zakupionemu sprzętowi będzie możliwość wczesnego diagnozowania i wdrożenia specjalistycznego leczenia już na początkowym etapie rozwoju chorób.

W tym roku nasza orkiestra zagrała inaczej niż zwykle z uwagi na panującą pandemię. Nie przeszkodziło to jednak w zebraniu zawrotnej kwoty, dzięki bardzo gorącym i otwartym sercom naszych mieszkańców. Po raz pierwszy zagraliśmy we wszystkich sołectwach naszej gminy dzięki wypożyczonemu WOŚPowozowi przez Grupę Gezet - Markę Hyundai w Gorzowie Wielkopolskim.

Wolontariusze kwestowali w dniu Finału od wczesnych godzin porannych do godz. 19:00 w asyście niezastąpionych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skwierzynie, Trzebiszewie oraz Bledzewie a także samych rodziców. Kwestujący ubrani byli w kolorowe koszulki WOŚP i łatwo było ich dostrzec na naszych ulicach.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za ufundowanie koszulek dla wolontariuszy: Algraf, Auto Jarex - Profi Auto, Caelum, Grupa Gezet, Janas Logistics, Lubuski Bank Spółdzielczy o/Skwierzyna, Zakład Usług Komunalnych w Skwierzynie.

Podziękowania składamy również Intermarche Skwierzyna za ufundowanie napojów oraz batonów regeneracyjnych dla naszych dzielnych kwestujących.

Dziękujemy również za wspólne granie Gminie Bledzew, z którą współpracujemy od wielu lat, wszystkim przedsiębiorcom, którzy wyrazili zgodę i chęć postawienie naszych puszek stacjonarnych w siedzibach swoich firm oraz ufundowali i przekazali na licytacje to co mają najcenniejsze - swoje produkty, skwierzyńskim „Foczkom” i „Morsom” za spontaniczne spotkania nad jeziorami, nauczycielom Zespołu Edukacyjnego w Skwierzynie za przygotowanie pysznego kiermaszu ciast, Bistro Nowa oraz Bar Swojskie Jadło a także Studio Urody Od-Nowa za organizację wydarzeń (na wynos) w ramach 29. Finału WOŚP.

Na tak wspaniały i rekordowy wynik w historii Skwierzyny złożyło się bardzo wiele czynników ale najważniejszy był ten ludzki. Bo pomaganie jest dziecinnie proste.

Ogromne DZIĘKI kierujemy do naszych wolontariuszy, którzy przez cały dzień zbierali fundusze i „grali z radością”. Wśród kwestujących byli m.in. Burmistrz Skwierzyny - Lesław Hołownia, Zastępca Burmistrza Skwierzyny - Wojciech Kowalewski z synem, Radni Rady Miejskiej w Skwierzynie, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, nauczyciele oraz uczniowie skwierzyńskich szkół i okolicznych miejscowości.

Atmosfera tegorocznego 29. Finału była stworzona dzięki zaangażowaniu skwierzyńskiego sztabu, który tworzyli pracownicy SOK, Urzędu Miejskiego w Skwierzynie, 83 wolontariuszy oraz wielu osób, którzy swoją charyzmą wprowadzali pozytywny nastrój.

Będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej!

SIE MA

Przemysław Uss

Szef Sztabu WOŚP SOK w Skwierzynie #2828