NOWY PUNKT SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19

11.03.2021

Informujemy, że na terenie Skwierzyny rozpoczął funkcjonowanie trzeci punk szczepień przeciwko COVID-19 tj.
Magdalena Grzesiak EM – MED (stomatologia),
ul. Niepodległości 1,
66 – 440 Skwierzyna
nr tel. do rejestracji: 95 728 72 25.

Jednocześnie przypominamy że istnieją trzy możliwości aby zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19:

 1. Dzwoniąc do jednego z trzech punktów szczepień na terenie Skwierzyny:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. Dr Nauk Medycznych Radzimira Śmigielskiego Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 500 687 423 lub 693 355 995

NZOZ „PRZYCHODNIA” Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 693 355 644

Magdalena Grzesiak EM – MED (stomatologia), ul. Niepodległości 1, numer telefonu do rejestracji: 95 728 72 25.

Podczas rejestracji można zgłosić potrzebę transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.

2. Dzwoniąc na całodobową infolinię 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz
z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

UWAGA: W przypadku rejestracji innej niż w punktach szczepień konieczność transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu na szczepienie należy zgłaszać pod nr tel. 607 787 271.

Zgodnie z Decyzją Wojewody Lubuskiego z dnia 14 stycznia 2021 roku Burmistrz Skwierzyny organizuje transport  (dowóz) do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w następujących przypadkach:

  1. osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym i kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  2. osób mających obiektywnie i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko – wiejskich oraz wiejskich.  

 

Bliższych informacji nt. organizacji akcji szczepień na terenie Gminy Skwierzyna udziela:

Wojciech Kowalewski
Zastępca Burmistrza Skwierzyny
Gminny koordynator ds. szczepień
nr tel. 607 787 271