ZŁOTE GODY

06.11.2020

ZŁOTE GODY

 

„Jeżeli cokolwiek warto na świecieczynić, to tylko jedno - miłować.” (Jan Paweł II)

 

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Prawdziwie zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. 

 

Uhonorowaniem zasług są przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Na żaden medal nie pracuje się tak długo - przeszło 18.250 nocy i dni, prawie pół miliona godzin, ponad 26 milionów minut.

 

- Jubileusz Złotych Godów to wzruszający moment dla nas Wszystkich. Gratuluję Państwu tylu lat wspólnego życia. To jest piękne - dwoje ludzi poznaje się, zakochuje i postanawia spędzić ze sobą resztę życia. Swoje uczucie przypieczętowaliście Państwo przysięgą 50 lat temu. Życzę, aby kolejne lata przebiegały w zdrowiu, szczęściu i spokoju - powiedział podczas uroczystości Burmistrz Skwierzyny - Lesław Hołownia.

 

Swój Jubileusz 50- lecia (Złotych Godów) zawarcia związku małżeńskiego obchodzili:

Jadwiga i Eugeniusz Ziaja

- Stanisława i Teodor Krauze

 

Uroczystość miała odbyć się wspólnie dla 26 par Jubilatów, jednak ze względu na stan panującej pandemii Burmistrz Skwierzyny podjął decyzje o zorganizowaniu uroczystości w indywidualnych terminach. Po ustaniu stanu pandemii zorganizowany zostanie koncert dla wszystkich par obchodzących Złote Gody.